خانه سینما فراخوان پژوهشی سازمان سینمایی منتشر شد

فراخوان پژوهشی سازمان سینمایی منتشر شد

142
0

درامانقد-سینما: فراخوان پژوهشی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری منتشر شد. این فراخوان با هدف ارتقای آثار سینمایی در سطح ملی و بین المللی، مسئله‌یابی دقیق و گره‌گشایی از مشکلات فعلی و یا تمهید راهکار برای چالش‌های پیش رو سینمای ایران در پنج موضوع کلی با 37 اولویت پژوهشی منتشر می‌شود.

معاونت توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی در ماه‌های گذشته، با اصناف و انجمن‌های سینمایی (از طریق خانه سینما)، بیش از 45 دانشکده و پژوهشکده و بیش از 50 پژوهشگر و استاد دانشگاهِ مرتبط با حوزه سینما مکاتبه کرده و مسائل سینمای ایران را از دیدگاه تخصصی آنان جویا شده است.

تنوع و تعدد اولویت‌های پژوهشی دریافتی به حدی بود که “شورای پژوهشی معاونت” لاجرم نسبت به انتخاب موارد ضروری‌تر و یا حذف موارد تکراری و یا عناوینِ مشابه انجام شده در سال‌های گذشته، مبادرت ورزید و پس از تطبیق آنها با نیازهای اصلی سازمان سینمایی و سینمای ایران، در انتها فهرستی از مهمترین “محور”ها و “اولویت” های پژوهشی ارائه کرد.

بدیهی است این فهرست، جهت گیری کلی پژوهشی سازمان سینمایی است و پژوهشگران می‌توانند در چارچوب محورها و اولویت‌های ارائه شده، عناوین پژوهشی مد نظر خویش را اعلام تا در شورای پژوهشی، طرح و بررسی شود.

همچنین پایان‌نامه‌هایی که به اولویت‌های ذکر شده بپردازند و یا در چارچوب محورهای پنج‌گانه به صورت خلاقانه به یکی از نیازهای کاربردی سینمای ایران پاسخ دهند، در مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 50 میلیون ریال و در مقطع دکتری تا سقف 100 میلیون ریال، مورد حمایت قرار خواهند گرفت. از اینرو، از همه مراکز علمی و پژوهشی، اساتید، پژوهشگران، طلاب و دانشجویان برای همکاری در تحقق اهداف پژوهشی سازمان سینمایی کشور، دعوت به عمل می‌آید.

نمونه “فرم پیشنهاد طرح اولیه” و “طرح نامه پژوهشی” در آدرس اینترنتی https://apf.farhang.gov.ir/fa/deputy/appliedresearch موجود است.

و مهلت ارسال “فرم درخواست طرح اولیه پژوهشی” حداکثر تا 30 مهر 1399 خواهد بود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این معاونت به آدرس http://apf.farhang.gov.ir مراجعه نموده و یا با شماره‌های 38512739 / 38512234 تماس حاصل فرمایند.

متن فراخوان را اینجا ببینید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید