درامانقد-سینما: «همه این پیروزی» ساخته احمد غصیر به عنوان برنده بزرگ بخش هفته منتقدان ونیز که به آثار نخست کارگردان‌ها اختصاص دارد، انتخاب شد.

به گزارش ورایتی داستان این فیلم در سال ۲۰۰۶ در لبنان می گذارد، زمانی که این کشور با درگیری بین حزب‌الله و اسرائیل روبرو بود، به عنوان برنده بزرگ بخش هفته منتقدان ونیز که به آثار نخست کارگردان‌ها اختصاص دارد، انتخاب شد.

«همه این پیروزی» که محصول مشترک لبنان، فرانسه و آلمان است درباره مرد جوانی به نام مروان است که هنگام آتش‌بس به جستجوی پدرش می‌رود که حاضر نشده دهکده‌اش در جنوب را ترک کند. این در حالی است که همسر او رانا دارد تلاش می‌کند تا مدارک لازم برای مهاجرتشان به کانادا را آماده کند. مروان هیچ ردپایی از پدرش پیدا نمی‌کند و آتش‌بس به سرعت شکسته و موقعیت از کنترل خارج می‌شود…

بخش مستقل جوایز ونیز که به آثار اول کارگردان‌ها اختصاص دارد همچنین یک جایزه را که با عنوان جایزه کلوپ فیلم ورونا شناخته می‌شود به شهاد امین نویسنده و کارگردانی از عربستان سعودی برای فیلم «مقیاس‌ها» داد که فیلمش تصویری از یک داستان فولکلور عربی را ارایه می‌کرد. در این فیلم زن جوانی به مقابله با سنت روستایی خود می‌پردازد که طبق آن باید نوزادان دختر را به رسم قربانی به هیولای دریاها بدهند.

بخش هفته منتقدان که از سوی اتحادیه ملی منتقدان فیلم ایتالیا برگزار می‌شود، یکی از بخش‌های جنبی جشنواره فیلم ونیز است.

جایزه ورونا نیز هر سال از سوی یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های سینمایی ایتالیا به فیلمی که بیشترین خلاقیت را ارایه کند، اهدا می‌شود.

جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹ امشب (شنبه ۱۶ شهریور) با معرفی برندگان بخش رسمی، به کار خود پایان می‌دهد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید