درامانقد-سینما: سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی “هنر و تجربه” و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) رسما روز شنبه 8 ژوئن مصادف با ۱۸ خرداد در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار می‌کند.

مقامات ایرانی و رییس اوینیک تهران هفته فیلم اروپایی 2019 را با حضور سفرای کشورهای اروپایی، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی افتتاح خواهند کرد و در ادامه مراسم افتتاحیه، دو فیلم “دره تاریک” از اتریش و “ارتش خاموش” از هلند برای حاضران  به نمایش درمی‌آید.

درسومین دوره هفته فیلم اروپایی 2019 که از ۱۸ لغایت ۲۷ خردادماه برگزار می‌شود، ۲۰ فیلم برجسته اروپایی در سینماهای هشت شهر ایران شامل بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش در می‌آید.

این فیلم‌ها از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوییس و انگلستان انتخاب و نمایش داده خواهند شد.

همچنین سینماهای  خانه هنرمندان ایران واقع در تهران، پردیس گلستان شیراز، پردیس هویزه مشهد، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس سیتی سنتر اصفهان، سینما لبخند کیش، تماشاخانه پارس کرمان و سالن سینمای “هنر و تجربه” بابل با هفته فیلم اروپایی 2019 مشارکت خواهند کرد.

در بخش جنبی هفته فیلم، پنج کارگاه با حضور تهیه کنندگان و کارگردانانی از کشورهای قبرس، هلند و سوییس با موضوع فیلم‌های هنری و تولید مشترک در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود. برای اجرای این برنامه‌ها ادارات کل ارشاد استان‌ها نیز همکاری کرده‌اند.

طراحی پوستر هفته فیلم اروپایی 2019 را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید