درامانقد-سینما: روابط عمومی فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی اعلام کرد: علی‌رغم تلاش فراوان و دوماهه برای دریافت پروانه نمایش «قصر شیرین» به جهت برنامه‌ریزی اکران آن در فصل تابستان، سازمان سینمایی از صدور پروانه امتناع کرده است که پس از بررسی علت موضوع، مشخص شد که یکی از نهادهای انتظامی فقط به دلیل چند پلان از فیلم که خوشایند آن‌ها نیست، به سازمان سینمایی تاکید کرده است حق صدور پروانه اکران برای قصر شیرین را ندارد!

«قصر شیرین» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی و با بازی حامد بهداد سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست نظر مثبت اغلب منتقدان را به خود جلب کند و توسط منتقدان مجله فیلم به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب شود. آخرین ساخته میرکریمی را خود تهیه کرده و محسن قرایی و محمد داوودی نویسندگان فیلمنامه آن هستند.

پس از حواشی زیاد فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی در جشنواره فیلم فجر که آن هم مورد اعتراض نیروی انتظامی بود و فشارهایی در راستای جلوگیری از نمایش آن صورت گرفت، این دومین بار است که محصولات سینمایی امسال با فشار نهادهای نظامی و انتظامی روبرو می شوند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید