درامانقد-سینما: چهار سالی از مرگ رابین ویلیامز، نابغه خاطره ساز سینما و هنر نمایش آمریکا می گذرد. بازیگری که با فیلمهای متنوع و بازی های گیرای خود از «جومانجی» و « خانم دات فایر» تا «ویل هانتینگ خوب» و « انجمن شاعران مرده» از کودک و عامی تا بزرگسال و علاقه مند جدی سینما را مسحور هنر خود کرد.

حالا بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم همپتونز برای دهمین سال بخش مستندهای تابستانی خود را برگزار می‌کند.

یکی از فیلمهای جذاب این بخش مستندی درباره رابین ویلیامز بازیگر محبوب آمریکایی سینماست. اچ بی او تولید کننده «رابین ویلیامز: وارد ذهن من شو» است و ۲۹ ژوئن قرار است اکران شود.

مستندهای دیگری نیز در این بخش به نمایش درمی‌آید که مستندی درباره برادوی نیز از آن جمله است. پس از نمایش هر فیلم یک جلسه پرسش و پاسخ نیز در نظر گرفته شده که با حضور عوامل سازنده با موضوع مستند برگزار می‌شود. در این جلسات آلک بالدوین که یکی از روسای امسال جشنواره است نیز حضور خواهد داشت.

بالدوین ضمن ابراز خوشحالی از کیفیت مستندهایی که امسال در این بخش به نمایش درمی‌آیند، گفت با چنین فیلم‌هایی در طول ۱۰ سال توانسته‌اند مخاطبان این جشنواره را راضی نگه دارند.

مستند رابین ویلیامز که در سایت روتن تومیتوز با امتیاز ۱۰۰ درصد روبه رو شده محصول ۲۰۱۸ ساخته مارینا زنوویچ است. رابین ویلیامز، بیلی کریستال، پام داوبر از چهره‌هایی هستند که در این فیلم حضور دارند.

این فیلم بیش از همه با صدای خود ویلیامز به زندگی این بازیگر و کمدین خلاق و محبوب می‌پردازد و با استفاده از تصاویر بسیار باارزش از آرشیوی که قبلا هرگز دیده نشده بود، مخاطبان را با خود به زندگی فوق‌العاده ویلیامز می‌برد و گوشه‌هایی از جنونی را که سرانجام او را به نابودی کشاند روشن می‌کند.

این فیلم که نخستین بار اوایل امسال در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد، ۱۳ جولای در آمریکا اکران خواهد شد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید