درامانقد-سینما: از روز اول فعالیت گروه سینمایی هنر و تجربه، سینمای عامه پسند اما نفروش ایران با فیلمهای پرمدعا اما ضعیف و مخرب فارسیِ خود علیه این گروه و فیلم های قابل تأمل آن ایستاد. در آخرین پرده از این رویارویی این پردیس سینمایی کورش بود که با وجود همراهی خوب خود در سالهای گذشته، بالاخره حمایت از سینمای هنری و تجربی را متوقف کرد. به همین علت دست اندرکاران گروه سینمایی «هنر و تجربه» با انتشار یادداشتی نسبت به اکران نشدن فیلم های این گروه سینمایی در پردیس کورش واکنش نشان دادند.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

«به نام خدا

نزدیک به چهارسال است که سینمای هنر و تجربه توانسته است نسبت به حل یکی از مهمترین مشکلات و معضلات سینمای ایران که همان عدم امکان دیده شدن فیلم های هنری و تجربی است، اقدام کند و این امر میسر نمی شد مگر با همیاری و تعامل تک تک آحاد فعالان سینمای ایران و بالاخص سالن های سینمایی که در این راه ما را همراهی کردند.

پردیس سینمایی کورش به عنوان مهمترین گلوگاه نمایشی کشور نیز در این راه همراه ما و علیرغم استقبال مخاطبان و ظرفیت موجود خود در اکثر مواقع همراه و همیار سینمای هنر و تجربه بوده اما مدتی است مدیران محترم این پردیس سینمایی به دلایل مختلف که هنوز برای این گروه سینمایی مشخص نیست (امیدواریم سرمایه سالاری صرف مهمترین دلیل این اقدام نباشد) اقدام به حذف سانس فیلم هایی با مخاطب بیش از مورد توافق با این گروه سینمایی در ایام تعطیلات کرده است (تا سقف ۱۰ مخاطب نمایش فیلم ها در سالن vip دنبال می شود) و این امر باعث سلب اعتماد مخاطب و اعتراض فعالان این گروه سینمایی شده است. (نمونه اخیر حذف سانس های فیلم پرمخاطب «کوپال» در ایام تعطیلات اخیر بوده است.)

سینمای هنر و تجربه مجدانه از مدیران محترم پردیس سینمایی کورش انتظار دارد در برنامه ریزی های نمایشی خود از حذف سینمای هنری و تجربی و بالاخص مستقل به دلیل تفکر «حاکمیت سرمایه صرف در گیشه» جلوگیری نمایند تا این سینمای بالنده بتواند با مخاطبان خود به مرور زمان ارتباط برقرار نماید و مطمئنا این تعامل باعث ارتقای سطح سینمای گیشه نیز خواهد شد و رضایت آحاد جامعه را در بر خواهد گرفت.

سینمای هنر و تجربه به ناچار به خاطر استمرار این نگاه نزد مدیران محترم پردیس سینمایی کورش مجبور است نسبت به بررسی جلوگیری موقت از نمایش  برنامه های خود در این پردیس به دلیل احترام به فعالان و مخاطبان شریف این سینما اقدام کند و بدون شک اجرایی شدن این اقدام باعث حذف تنوع کیفی فیلم ها از این پردیس سینمایی کشور و در نهایت باعث رنجش مخاطبان مرجع این نوع فیلم ها در این پردیس سینمایی خواهد شد.»

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید