درامانقد-سینما: جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ حاضران در اولین بخش جشنواره امسال «سینه فونداسیون» را معرفی کرد.

در این بخش شمار قابل توجهی از حاضران را زنان تشکیل داده‌اند که یولین اولایزولا سازنده فیلم «فوگو» با تریلری تعلیق‌آمیز با عنوان «جنگل تراژیک» که داستانش در دهه ۱۹۲۰ اتفاق می‌افتد از جمله آنهاست. مایا دریفوس سازنده فیلم موفق «او دارد به خانه می‌آید» با فیلم جدیدش «بزرگراه ۶۵» با تمرکز بر یک پلیس زن که درباره ناپدید شدن ملکه زیبایی تحقیق می‌کند، از دیگر حاضران در این بخش است.

گوتی فلین نیز با دومین فیلمش با عنوان «یک خروس در راه فرار» درباره یک خانواده مهاجر از هاییتی در آمریکا، دیگر کارگردان زن حاضر در این بخش است.

در عین حال پروژه‌های دیگری در این بخش حضور دارند که با تمرکز بر مسایل زنان شکل گرفته‌اند که «آخرین ملکه» اولین فیلم بلند دمین اونوری کارگردان فرانسوی-الجزایری از جمله آنهاست. او پیشتر با فیلم کوتاه «کیندیل» در بخش دو هفته کارگردان‌های کن حضور داشت.

در میان حاضران در بخش سینه‌فونداسیون آتلیه همچنین رونار رونارسون سازنده «گنجشک‌ها»‌ که کارگردانی ایسلندی و برنده جایزه سن سباستین است حضور دارد. او با فیلمی با عنوان «اکو» که درامی درباره جامعه معاصر ایسلند است، به این بخش راه‌یافته است. سیبس شونگوی-لا مر از آفریقای جنوبی نیز با فیلم «رنگ جمجمه» که درامی آخرالزمانی است در این بخش حاضر خواهد بود.

سینه فونداسیون بنیادی است که تحت پوشش جشنواره فیلم کن برای حمایت از نسل بعدی فیلمسازان بین‌المللی و الهام بخشیدن به آنان ایجاد شده است. این بنیاد از سال ۱۹۹۸ توسط ژیل ژاکوب پایه‌گذاری شده و با توسعه برنامه‌های مکمل در حال زمینه‌سازی برای دستیابی به هدف خود است. فعالیت‌های این بخش در سه زیربخش مسابقه، اقامت و آتلیه پی گرفته می‌شود.

آتلیه با هدف برقراری ارتباط بین فیلمسازان جوان و دست‌اندرکاران صنعت سینما، طراحی شده است. هر سال این برنامه برای حدود بیست فیلمساز موقعیتی را فراهم می‌کند که شامل تامین مالی، دیدار با تهیه کنندگان، دست اندرکاران پخش و شرکت در فعالیت‌های روزمره جشنواره است.

امسال چهاردهمین دوره برگزاری این بخش است و قرار است ۱۵ کارگردان با پروژه‌هایشان در این بخش حضور یابند تا با عوامل تاثیرگذار برای ساخت فیلم ارتباط برقرار کنند.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ از ۸ ماه می تا ۱۹ همین ماه برگزار می شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید