درامانقد-سینما: روز دوشنبه از ساعت ۲۰ مراسم آیین دیدار فیلم «کوه» آخرین ساخته امیر نادری با حضور جمعی از سینماگران و اهالی رسانه در موزه سینما برگزار می‌شود و پس از امضای پوستر فیلم توسط حاضرین، فیلم به نمایش درمی‎آید.

«کوه» جدیدترین ساخته امیرنادری است. داستان این فیلم در دهکده‌ای کوهستانی روایت می‎شود که اهالیش به دلیل مشکلات زندگی و سختی کشت وکار آنجا را ترک کرده‌اند، دهکده‌ای که سایه کوهستان مانع عبور و تابیدن نور خورشید به آن است. در این میان مردی به نام آگوستینو و همسرش تلاش می‎کنند بمانند و آفتاب را به دهکده خود بیاورند. نمایش «کوه» از ۱۰ مرداد در گروه هنروتجربه آغاز شده است.

این در حالی است که چهارشنبه گذشته در اولین روز اکران «کوه» ساخته امیر نادری، این فیلم با استقبال خوب  تماشاگران  به خصوص در سینماهای  فرهنگ و موزه سینما مواجه شد و مسئولان موزه سینما سئانس های نمایش فیلم در روز پنجشنبه گذشته را افزایش دادند. سالها هیچ یک از فیلمهای امیر نادری که پس از مهاجرت ساخته است، در ایران به نمایش در نیامده بود و و حال اکران «کوه» آخرین ساخته این کارگردان جریان ساز و محبوب سینمای ایران مورد توجه سینما دوستان و علاقه مندان قرار گرفته است.

اخیرا علاوه بر پردیس چارسو، سینماهای هنر و تجربه بابل،  هویزه مشهد، سوره اصفهان، پردیس گلستان شیراز و تماشاخانه پارس کرمان هم به سالن های اکران هنر و تجربه اضافه شده اند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید