درامانقد-تئاتر: بنیاد اکبر رادی نخستین دوره­ی نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی را با همکاری تماشاخانه­ی ایران­شهر در خانه­ی هنرمندان ایران برگزار می­کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، این بنیاد در نظر دارد نخستین دوره ­ی نمایشگاه اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی را در قالب عکس، گرافیک و تصویر با هدف گردآوری آثار و اسناد تصویری استاد اکبر رادی و برپایی نمایشگاه به شکل مسابقه و خارج از مسابقه برگزارکند.

بر اساس این گزارش، شورای سیاستگذاری این نمایشگاه در نظر دارد در سال جاری با گردآوری همه­ ی آثار تصویری خلق شده با موضوع استاد اکبر رادی، نمایشگاه و مسابقه ای هنری را برگزار کند.

بر اساس این گزارش موضوعات، محتوا و تم­ های مورد نظر این نمایشگاه به شرح ذیل است:

الف) گرافیک:

تمامی اقلام گرافیکی مرتبط با شخصیت و آثار اکبر رادی از قبیل طراحی پوستر از نمایش­­نامه­ های اجراشده از آثار اکبر رادی، پوسترهایی با مناسبت نکوداشت، پاسداشت و بزرگداشت، طراحی روی جلد کتاب­ها، کاتالوگ­های معرفی­نامه و شناخت­نامه ­های اکبر رادی و …

ب) عکس:

1- تصاویر مرتبط با اکبر رادی شامل پرتره­ نگاری، مستندنگاری (پشت صحنه­ ی نمایش ­ها، مراسم و نشست­ ها­ی گوناگون، سخنرانی ­ها، نکوداشت ­ها، جشنواره­ ها و…)

2- عکس­ های تئاترهایی که با نویسندگی استاد اکبر رادی به روی صحنه رفته­ اند.

یادآوری: در بخش عکس­های تئاتر نمایش­نامه ­های اکبر رادی، هر عکس حتما” باید دارای دو خط توضیحات (کپشن) باشد و  عکس­های ارسالی با محتوای متن نمایش­نامه و شخصیت­های شناخته ­شده ­ی آثار اکبر رادی مرتبط باشد.

شرایط و مقررات:

1- شرکت در این مسابقه و نمایشگاه برای تمامی هنرمندان آزاد است.

2- آثار ارسالی می­بایست مربوط به آثار و شخصیت استاد اکبر رادی باشد.

3- هر شرکت­ کننده در بخش­های گرافیک و عکس، در هر بخش مجاز است تا 10 اثر ارسال کند.

4- آثار ارسالی محدودیت تاریخی ندارد. شرکت ­کنندگان می­ توانند اثر یا آثار مرتبط با شخصیت و آثار اکبر رادی را که مربوط به سال­ های گذشته باشند، ارسال کنند.

5- هر شرکت ­کننده متقاضی در هر دو بخش مجاز به ارسال اثر است.

6- تمامی آثار ارسالی باید با موازین و مقررات جشنواره مطابقت داشته ­باشند.

7- به آثاری که بعد از پایان مهلت اعلام­ شده در فراخوان، به دبیرخانه ­ی این نمایشگاه ارسال شود، ترتیب اثر داده­ نمی ­شود.

8- برگزارکننده در صورت ارسال نامناسب آثار و صدمه­ دیدگی در مسیر ارسال هیچ­گونه مسئولیتی ندارد.

9- تصمیم­گیری موارد پیش­بینی­ نشده در هنگام برگزاری مسابقه بر عهده­ ی برگزارکننده است.

11- برگزار­کننده مجاز است از آثار منتخب در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع­ رسانی و تبلیغاتی(محیطی، فضای مجازی و رسانه­ای) خود در زمان برگزاری نمایشگاه  و بعد از آن استفاده کند.

12- آثار راه­ نیافته به مسابقه و نمایشگاه در بنیاد اکبر رادی آرشیو می ­شود تا پس از تأسیس موزه­ ی آثار اکبر رادی با ذکر نام خالق اثر در آن­جا نگه­داری شود.

علاقه­ مندان برای شرکت در این نمایشگاه می­توانند آثار عکس ، پوستر و طراحی خود راتا تاریخ 21 مردادماه 1396 با فرم ثبت­ نام با قابلیت چاپ (قطع اثر اورجینال)، رزولیشن 300 و فرمت jpg به پست الکترونیکی n.a.t.asareradi@gmail.com ایمیل کنند یا به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، خیابان برفروشان، ضلع جنوب شرقی باغ هنر، تماشاخانه­ ی ایران­شهر، دبیرخانه ­ی تماشاخانه­ ی ایران­شهر از طریق پست سفارشی یا پست پیشتاز ارسال کنند.

گفتنی است نخستین دوره ­ی نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی به دبیری ابراهیم حسینی از 17 تا 29  شهریورماه سال 1396 در نگارخانه ­ی تابستان خانه ­ی هنرمندان ایران برگزار می­شود و برگزیدگان این نمایشگاه طی برگزاری آیین پایانی در زوز 29 شهریورماه 96 در تالار استاد جلیل شهناز خانه­ ی هنرمندان ایران معرفی می­ شوند.

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید