درامانقد-سینما: به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی اعظم راودراد یکی دیگر از اساتید دانشگاهی را به دبیری این دوره برگزید.

در حکم اعظم راودراد آمده است: «با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده سرکار عالی در عرصه فعالیت‌های دانشگاهی و پژوهش سینمایی به‌موجب این حکم به‌عنوان دبـیر سـومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب می‌شوید.

امید است تداوم برگزاری باشکوه این رویداد علمی- پژوهشی که فرصت ارزشمندی برای شناسایی و معرفی پژوهش‌های برتر سینمایی و تقویت ارتباط میان سینماگران و دانشگاهیان و پژوهشگران است، جهت‌دهی پژوهش‌های سینمایی به سمت حل مسائل کلیدی و نیازهای اصلی سینمای ایران را فراهم نماید.»

اعظم راودراد دارای دکتری جامعه‌شناسی و استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است. او نوشته‌های مختلفی در قالب کتاب و مقاله پیرامون سینمای ایران تدوین و ارائه کرده‌ که از آن جمله می‌توان به کتاب‌هایی چون «جستارهایی در چیستی هنر اسلامی»، «نظریه‌های جامعه‌شناسی هنر و ادبیات»، «جامعه‌شناسی سینما و سینمای ایران»، «سینمای ایران و جشنواره‌های جهانی»، «سینمای دهه شصت ایران از نگاه منتقدان»، «جامعه ایران در آینه سینما» و مقالاتی درباره «فیلم و جامعه»، «سیمای زن در سینمای ایران»، «نقش زنان در سینمای ایران»، «جامعه‌شناسی سیاسی سینمای ایران»، «تحلیل جامعه‌شناختی آثار سینمایی»، «ویژگی‌های اجتماعی فیلمسازان ایرانی»، «بازنمایی گفتمان‌های دینی در سینما» اشاره کرد. او در دو دوره گذشته عضو شورای سیاست‌گذاری یا هیئت انتخاب یا داور این رویداد بوده است.

دوره اول این جایزه به دبیری اسماعیل بنی اردلان در سال ۱۳۹۶ و دومین دوره به دبیری احمد ضابطی جهرمی در سال ۱۳۹۷ برگزار شد.

سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران در آذرماه ۱۳۹۸ همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید