درامانقد-سینما: کمپانی اپل سریالی درباره امیلی دیکنسون شاعره مشهور امریکایی می سازد. «دیکنسون» یک سریال کمدی نیم‌ساعته خواهد بود که در آن هیلی استاینفلد، بازیگر جوان نامزد دریافت جایزه اسکار، نقش امیلی دیکینسون، شاعر معروف قرن نوزدهمی را بازی می‌کند.

داستان سریال «دیکینسون»‌ که لحن و فضاسازی مدرنی دارد توسط آلنا اسمیت نوشته شده است. اسمیت نویسنده سریال‌های موفقی مثل «اتاق خبر» و «رابطه» بوده است که از قضا ایده ها و فیلمنامه شان توسط منتقدان مورد تحسین قرار گرفته بود. «دیکنسون» مخاطبان را به دنیای امیلی می‌برد که شجاعانه در حال برهم زدن محدودیت و خط قرمزهای اجتماع، جنسیت و خانواده است و به خاطر خلاقیتی که دارد، حس می‌کند متعلق به دورانی که در آن زندگی می‌کند نیست.

به گزارش ددلاین دیوید گوردون گرین خالق فیلم «پاین‌اپل اکسپرس» مسئولیت تهیه‌کنندگی و کارگردانی سریال را در کنار مایکل شوگر از فیلم برنده اسکار «اسپات‌لایت»  بر عهده دارد.

هیلی استاینفلد به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم سال ۲۰۱۰ «شجاعت واقعی» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد و به خاطر حضورش در فیلم «لبه هفده» سال ۲۰۱۶ هم نامزدی دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن نقش اول را کسب کرد. او همچنین در قسمت‌های دوم و سوم فیلم «صدای شش دانگ» بازی کرد. استاینفلد که در زمینه خوانندگی هم به موفقیت رسیده و بعد از قراردادش با ریپابلیک رکوردز در شرف منتشر کردن نخستین آلبوم موسیقی خود است، در پروژه سینمایی بعدی‌اش در فیلم «بامبل‌بی» که روز بیست‌ویکم دسامبر اکران می‌شود،‌ دیده خواهد شد.

سریال «دیکینسون»‌ تنها یکی از مجموعه بزرگ از سریال‌هایی است که اپل می‌خواهد بیرون بدهد. از دیگر سریال‌های این کمپانی می‌توان به «سلام خورشید» ریس ویدرسپون اشاره کرد که یک شو اول صبح با حضور ویدرسپون و جنیفر انیستون است. «هنوز خوابیدی» هم دیگر کمدی جدید این کمپانی است که با نقش‌آفرینی اکتیویا اسپنسر و کریستن ویگ منتشر خواهد شد. از سوی دیگر، استیون اسپیلبرگ قصد دارد «داستان‌های فوق‌العاده» را برای اپل بسازد، رونالد دی. مور در حال تولید یک سریال درام فضایی است، دیمین شازل کارگردان تحسین‌شده فرانسوی یک پروژه در دست دارد، استیون نایت و فرنسیس لارنس درامی با عنوان «ببین» را بیرون می‌دهند و ام. نایت شیامالان، استاد سریال‌های تریلر روان‌شناختی، جدیدترین پروژه‌اش را با حمایت اپل می‌سازد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید