درامانقد-سینما: جانی دپ بازیگر 55 ساله امریکایی کاندید اسکار در تلاش است که با سیرو گِرا کارگردان ۳۷ ساله کلمبیایی کاندید اسکار همکاری کند.

به گزارش مهر به نقل از اسکرین دیلی دِپ با گِرا ارتباط برقرار کرده تا با او کار کند و به احتمال زیاد این همکاری در جدیدترین فیلم این کارگردان یعنی «در انتظار بربرها»‌ شکل خواهد گرفت که اقتباسی از رمانی با همین نام نوشته جی‌ام کوتزی است.

«آغوش ابلیس» از ساخته های این کارگردان کاندید اسکار فیلم خارجی زبان نیز شده بود. فیلم «پرندگان مهاجر»‌ سیرو گرا فیلم افتتاحیه بخش دوهفته کارگردانان فستیوال فیلم کن امسال بود که آن را با همکاری کریستینا گالِگو کارگردانی کرده است که تهیه کننده اجرایی «آغوش ابلیس» نیز بوده است. «پرندگان مهاجر» در کلمبیای دهه ۱۹۷۰ می‌گذرد که تقاضای ماری‌جوانا به‌سرعت در حال افزایش بود و کشاورزان سریع دست به کار می‌شدند تا کار و کاسبی برای خودشان به‌هم بزنند. به هر حال در این بازار جدید دادوستد مواد مخدر بود که خانواده‌ها مزایای ثروت و قدرت را کشف کردند و تأثیر فاسدکننده‌شان به اعمال خشونت‌بار و تراژیکی انجامید.

اگر دپ به پروژه «در انتظار بربرها» ملحق شود، به چهره‌های شناخته‌شده‌ای از جمله مارک رایلنس و رابرت پتینسون اضافه خواهد شد. مایکل فیتزجرالد که فیلم «سه دفن»‌ را ساخته از تهیه‌کنندگان اصلی این پروژه است. «در انتظار بربرها» نخستین ساخته گرا به زبان انگلیسی خواهد بود و نخستین بار خبر ساخت آن در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. قرار است فیلمبرداری این پروژه از فصل پاییز امسال آغاز شود.

جی ام کوتزی نویسنده رمان که برنده جایزه نوبل ادبیات نیز هست، خود اقتباس سینمایی از اثرش را بر عهده خواهد داشت. کتاب او یک تریلر سیاسی است که نخستین بار در سال ۱۹۸۰ منتشر شد. داستان آن حول محور یک قاضی و خادم عمومی بریتانیایی در یک شهر کوچک در دوران استعمار می‌گردد که شروع به شک کردن نسبت به وفاداری خود به امپراتوری بریتانیا می‌کند.

«پرندگان مهاجر» سومین فیلم ساخته گراست که در فستیوال فیلم کن روی پرده می‌رود. پیش از فیلم‌های «سفرهای باد» محصول سال ۲۰۰۹ و «آغوش ابلیس» محصول سال ۲۰۱۵ به ترتیب در بخش‌های نوعی نگاه و دوهفته کارگردانان این فستیوال پخش شده بودند.

کمپانی اورچارد بعد از رقابتی سخت موفق شد حقوق رسمی پخش فیلم «پرندگان مهاجر» در آمریکای شمالی را خریداری کند. گرا در همراهی با کریستینا گالگو مسئولیت کارگردانی و تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده داشته است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید