خانه سینما آغاز سریال “ایستاده در غبار” از جمعه

آغاز سریال “ایستاده در غبار” از جمعه

135
0

سرویس سینمای درامانقد: مجموعه تلویزیونی “ایستاده در غبار” برگرفته از نسخه سینمایی این اثر در شش قسمت 30 دقیقه ای تهیه شده است و از جمعه نهم تیر ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این سریال روایتگر زندگی احمد متوسلیان است که شش مقطع کودکی، مبارزات پیش از انقلاب، ورود به سپاه، آغاز جنگ تحمیلی و تمرکز در منطقه کردستان، فتح خرمشهر و حضور در کشور لبنان و ربایش جنجالی او را شامل می شود.

نسخه سریالی این اثر 30 دقیقه از نسخه سینمایی آن بیشتر است که این افزایش زمان، مقطع حضور متوسلیان در کردستان و لبنان را به تفصیل روایت خواهد کرد.

“ایستاده در غبار” به نویسندگی و کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد محصول سال 1394 است که در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلم، سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی و بصری و سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس این جشنواره را از آن خود کرد.

همچنین چهارشنبه 14 تیر و همزمان با سالروز ربوده شدن احمد متوسلیان، قسمت پایانی این سریال به روی آنتن خواهد رفت و قرار است جمعه 16 تیرماه هم، فیلم سینمایی ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش شود.

“درامانقد” به بهانه همین خبر به زودی در اولین پرونده سینمای ایران خود به تفصیل به ابعاد متنی و فرامتنی این فیلم خواهد پرداخت.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید