درامانقد-تئاتر: روابط‌ عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران اعلام کرد نمایش «اتوبوسی به نام هوس» نوشته تنسی ویلیامز، به کارگردانی محسن حاج‎نوروزی و با ترجمه‌ای از مرجان بخت‎مینو از 18 مرداد‎ماه در این فرهنگسرا به روی صحنه می‎رود.

تنسی ویلیامز  نویسنده مشهور آمریکایی و یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان معاصر در ادبیات آمریکا محسوب می‌شود. او در دوران فعالیتش در مقام نویسنده در مجموع 25 نمایش‌نامه و دو رمان کوتاه نوشت و در زمان حیاتش جوایز ادبی بسیاری را کسب کرد. وی  جایزه پولیتزر را در سال 1948 به خاطر نمایش‌نامه «اتوبوسی به نام هوس» دریافت کرد. تنسی ویلیامز  همچنین در سال۱۹۵۵ بار دیگر  برنده جایزه پولیتزر برای نمایشنامه “گربه روی شیروانی داغ” شد.

در این نمایش بلانچ دوبوآ زن زیبا و اهل طبقه مرفه جنوب، پس از آنکه عمارت موروثی خود را از دست می‎دهد، برای دیدن خواهرش استلا به محله پست و ناجوری در نیواورلئان می‎رود که با  برخورد خشن شوهر خواهرش استنلی مواجه می‎شود. بلانچ بعد از آنکه دلباخته دوست شوهر خواهرش میچ می‎شود،  می‎کوشد تا بر گذشته نه چندان مطلوبش سرپوش بگذارد، اما همه چیز بر ملا شده و استلا مجنون می‎شود و …

عوامل این نمایش عبارتند از: بازیگران: آزیتا طالبی، سهیل قنادان، مهزاد توکلی، محمد سلطان پور، فاطمه شمس، اشکان کاظمی، مهتا احمدی، صدرا محمدی، مهدی سرابی و محسن حاج نوروزی.

گفتنی است نمایش «اتوبوسی به نام هوس» از 18 مرداد همه روزه به جز روزهای شنبه و سه شنبه ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود. علاقه‌مندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرای مراجعه کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید