نماد سایت درامانقد

زندگی بیلی هالیدی، اسطوره جز و بلوز به روایت لی دنیلز

درامانقد-سینما: صدایش تن را می لرزاند و درد را در رگهای انسان جاری می کند، این تجربه هر کسی با هر سلیقه ای از صدای بیلی هالیدی است. حال لی دنیلز تهیه کننده و کارگردان آمریکایی بنا دارد که فیلمی در ژانر بیوگرافی از زندگی این زن اسطوره ای موسیقی سیاهان آمریکا بسازد.

بیلی هالیدی که نام اصلی‌اش النورا فیگان گاف بود در سال ۱۹۱۵ به دنیا آمد و در ۴۴ سالگی از دنیا رفت. بیلی چهار جایزه گرمی دریافت کرده که همگی پس از مرگ وی تحت عنوان «بهترین آلبوم تاریخی» اهدا شده‌اند. هالیدی همچنین در سال ۱۹۷۳ وارد تالار مشاهیر گرمی شد. او را به نوعی می توان مهمترین خواننده زن تاریخ موسیقی بلوز دانست که اغلب آثار اثر گذار و محزونش یا عاشقانه هایی بی پروا به روایت یک زن بودند یا بیانی شاعرانه از مصائب زندگی سیاهان در دوران برده داری.

به گزارش ورایتی دنیلز که برای ساخت فیلم «گرانبها» سال ۲۰۰۹ بسیاری از جوایز را از آن خود کرد و کاندید اسکار شد، می خواهد فیلم «بیلی» را بسازد. فیلمنامه‌ای این فیلم هم یکی از مهمترین نمایشنامه نویسان معاصر جهان سوزان لوری-پارکس نوشته است. پارکز که برنده جایزه پولیتزر است در کارنامه خود درام های مشهوری چون «بالادست/پایین دست»، «ونوس»، «نمایش آمریکایی» و «365 روز/365 نمایش» را دارد. جو راث و جف کرشنباوم تهیه‌کنندگان «بیلی» خواهند بود.

با وجود اینکه هنوز قرارداد نهایی بسته نشده است، گفته می‌شود آندرا دِی خواننده و ترانه‌سرا برای ایفای نقش اصلی فیلم در نظر گرفته شده است. این در حالی است که لاکیث استنفیلد در حال حاضر گزینه اصلی برای بازی کردن نقش اول مرد فیلم است.

اگر پروژه نهایی و مراحل ساخت آن در استودیو قطعی شود، این نخستین باری نخواهد بود که هالیدی که صدایش تا به حال در ده‌ها فیلم مورد استفاده قرار گرفته، روی پرده بزرگ به نمایش گذاشته خواهد شد. نخستین بار فیلم «بانو بلوز را می‌خواند» محصول سال ۱۹۷۲ داستان زندگی او را تعریف کرده بود. در آن فیلم دایانا راس و بیلی دی ویلیامز نقش‌های اصلی را ایفا کردند.

آهنگ All of Me از عاشقانه های معروف بیلی هالیدی است که در ادامه می توانید آن را بشنوید.

https://dramanaghd.ir/wp-content/uploads/2018/06/01.-All-of-Me.mp3?_=1
خروج از نسخه موبایل