نماد سایت درامانقد

شرکت کنندگان «ترایبکا» معرفی شدند

درامانقد-سینما: فهرست کامل شرکت‌کنندگان در جشنواره فیلم «ترایبکا» ۲۰۱۸ اعلام شد. در این دوره ۹۶ فیلم از جمله فیلم «زویی» ساخته دریک دورموس که رمانسی علمی-تخیلی با بازی اوان مک‌گرگور و لیا سیدوکس است، روی پرده می‌رود. این جشنواره در شب پایانی شاهد نمایش «رکن چهارم» اولین اپیزود از مستند چهار قسمتی لیز گاربوس خواهد بود که درباره نیویورک تایمز و پوشش خبری آن از نخستین سال ریاست جمهوری ترامپ است.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی از میان نزدیک به ۱۰۰ فیلمی که در «ترایبکا» نمایش داده می‌شوند ۷۵ عنوان برای نخستین بار اکران می‌شوند و ۴۶ درصد این فیلم‌ها توسط یک کارگردان زن ساخته شده‌اند.

از بخش‌های این فستیوال می‌توان به بخش فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های بلند بین‌المللی و فیلم مستند اشاره کرد. بخش اسپاتلایت نیز از دیگر بخش‌های امسال است.

در بخش مستند که «ترایبکا» برای آن شهرت دارد، فیلم هایی چون «مردی که بنکسی را دزدید» ساخته مکارکو پروزرپیو و «راشل دیواید» ساخته لورا برانسون جای دارند.

جشنواره فیلم «ترایبکا» از ۱۸ تا ۲۹ آوریل 2018 برگزار می‌شود.

پیشتر اعلام شده بود فیلم افتتاحیه این جشنواره مستندی درباره گیلدا راندر کمدین فقید آمریکایی با عنوان «عشق، گیلدا» است.

در بخش رقابتی فیلم‌های بلند آمریکایی ۱۰ فیلم حضور دارند و در بخش رقابتی مستند نیز ۱۲ فیلم به رقابت با هم می‌پردازند.

در بخش رقابتی فیلم بلند بین‌المللی نیز ۱۰ فیلم از کشورهای سوئد، شیلی، رومانی، فرانسه، بریتانیا، اسکاتلند، دانمارک، قبرس، اسپانیا و بلژیک نمایش داده می‌شوند.

بخش اسپاتلایت این جشنواره شاهد نمایش ۱۴ فیلم است و در بخش اسپاتلایت مستند ۱۵ فیلم به نمایش درمی‌آیند.

فیلم‌های دیگر که بیشتر از محصولات آمریکا هستند در بخش‌های دیدگاه، ویژه و نیمه شب نمایش داده می‌شوند.

خروج از نسخه موبایل