نماد سایت درامانقد

پروژه جدید آنیس واردا؛یک تجربه گرای 90 ساله

درامانقد-سینما: آنیس واردا فیلم‌ساز مؤلف فرانسوی حالا نزدیک به 90 سال سن دارد اما هنوز فیلمسازی سرپا و جستجوگر است. فیلمسازی در پی ابعاد تازه ای از واقعیت و تجربه هایی جدید با دوربین و سینما.  واردا که در ماه نوامبر اسکار افتخاری را دریافت کرد و هم‌چنان با فیلم جدیدش «چهره‌ها مکان‌ها» در کانون توجه و تحسین قرار دارد، برای پروژه مستند بعدی‌اش که هنوز عنوانی ندارد دوباره با کمپانی «MK2» همکاری می‌کند.

این فیلسماز موج نوی فرانسه فیلم جدید خود را به صورت مشترک با دیدیئه روژه کارگردانی خواهد کرد؛ مستندی که کمپانی «MK2» آن را پیش‌بینی‌ناپذیر خوانده و کارگردانش واردا را «داستان‌گویی سحرآمیز» توصیف کرده است. اما جالب‌تر این است که فیلم درباره تجربه خود واردا در مقام یک کارگردان است و او را در سفری از پاریس به لس‌آنجلس و پکن (بِیچینگ) دنبال می‌کند.

رزالی که دختر واردا است و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم، درباره این پروژه چنین توضیح می‌دهد: «آنیس واردا می‌گوید کنجکاوی و آرزوی قلبی برای خلق و آفرینش، بی‌پایان و بسیار مجذوب‌کننده و مسری است. این پروژه تازه واقعاً درباره همین انتقال و سرایت است.»

ژولیت شرامِک مدیرعامل «MK2» هم درباره پروژه چنین گفته است: «این مستند تازه که یک مسترکلاس خصوصی و بسیار منحصربه‌فرد هم هست، نگاه خود واردا درباره هنرش را به تصویر درخواهد آورد و مطمئناً همه عاشقان سینما در سراسر جهان را مجذوب خواهد کرد.»

خروج از نسخه موبایل