درامانقد-سینما: بازیگر بریتانیایی روان اتکینسون در مصاحبه‌ای جدید گفت: مشکلی که با ارتباط آنلاین داریم این است که یک الگوریتم تصمیم می‌گیرد ما چه چیزی ببینیم. این امر به یک سطحی نگری منجر می‌شود و نگاهی دوقطبی به جامعه ایجاد می‌کند. انگار دنبال این هستیم که بگوییم تو با مایی یا علیه ما و اگر علیه ما هم نباشی لایق تحریم شدنی!

به گزارش ورایتی وی در ادامه بر ضرورت اینکه همه باید بتوانند حرفشان را بزنند تاکید کرد و افزود: اما چیزی که امروز داریم نمونه دیجیتالی مردم قرون وسطاست که در خیابان‌ها می‌چرخیدند تا یک نفر را برای سوزاندن پیدا کنند.

این کمدین سرشناس گفت: برای کسی که قربانی این جماعت شود وضعیت ترسناکی است و همین موجب شده از آینده نگران باشم.

اتکینسون همچنین درباره نقش‌هایش صحبت کرد و درباره «مستر بین» که به عنوان یک پدیده کمدی جهانی شناخته می‌شود که مرزهای زبانی را درنوردید و موجب ساخته شدن فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و انیمیشن‌ها و حتی انتشار کتاب شد گفت: خیلی از ایفای این نقش لذت نمی‌برم. وزن مسئولیتی که باید برای این کار بگذارم خوشایند نیست. از نظرم خیلی پراسترس و طاقت‌فرساست و در انتظار پایان آن هستم.

با همه اینها این مانع ساخته شدن یک انیمیشن نشده است. اتکینسون در این باره گفت: پس از ساخته شدن یک سریال تلویزیونی انیمیشن، حالا قصد ساخت یک فیلم انیمیشن برای «مستر بین» داریم. برایم آسان‌تر است که تنها صدای این شخصیت را ایفا کنم.

وی همچنین درباره شخصیت دیگری که نقشش را ایفا کرده یعنی شخصیت شیاد و تیزبین «بلک‌ادر» هم که در چهار فصل و یک مجموعه ویژه کریسمس در فاصله سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۹ ساخته شده گفت احتمال بازگشتش وجود دارد. اتکینسون برای ایفای این شخصیت جایزه بفتای ۱۹۸۹ را دریافت کرد.

وی گفت: در واقع فرایند ساخت هر چیزی را دوست ندارم، اما «بلک‌ادر» را چرا. زیرا مسئولیت خنده‌دار بودنش برعهده خیلی‌ها بوده و فقط من مسئول آن نبوده‌ام. این شخصیت نشان‌دهنده انرژی خلاقانه‌ای بود که همه ما در دهه ۱۹۸۰ داشتیم و تلاش برای تکرار این کار ۳۰ سال بعد خیلی ساده نیست.

اتکینسون به تازگی بازی در یک سریال جدید با عنوان «انسان در برابر زنبور» در ۱۰ اپیزود را برای نتفلیکس پذیرفت. در این سریال او در نقش فردی بازی می‌کند که در یک عمارت مجلل در حال مبارزه با یک زنبور است.

منبع: مهر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید