درامانقد-موسیقی: «سُرور» عنوان آلبومی است از گروه «کوبانگ» که با تهیه و تنظیم داریوش اسحاقی منتشر شده است. میثاق اسحاقی، داریوش اسحاقی، فریبا اسحاقی و متین اسحاقی نیز گروه اجرایی آلبوم را تشکیل می‌دهند.

داریوش اسحاقی درباره این آلبوم نوشته است: «همانطور که می‌دانیم، ضرب یا ریتم یکی از عناصر سازنده و اساسی زندگی است. پژوهش بسیاری از محققان این را به ما نشان می‌دهد که نخستین عامل از عوامل دوگانه موسیقی که برای نخستین بار انسان با آن رو به رو شده، ریتم است. موسیقی بسیاری از تیره‌های آفریقایی موجود تنها فقط ریتم است. رواج روز افزون موسیقی جاز که برگرفته از موسیقی آفریقا است. جاذبه جهانی ریتم و ضرب را مشخص می‌کند.

در این مجموعه از ریتم‌های ترکیبی، ساده و لنگ استفاده شده است که هر ریتم با تکنیک‌های مختلف بسط و گسترش داده شده‌اند.»

به گفته اسحاقی تمبک، دف، دایره، دمام، گانگ، بینگوبانگو، تمبک زورخانه، کاسکانت، ماراکس، کوزه، زنگ سرانگشتی، تون بلک، روروود، قاشقک سازهای کوبه‌ای مورد استفاده شده در این آلبوم هستند.

«حرکت»، «سرور»، «بی قرار»، «فانتزی»، «گفتگو»، «جنگل» نیز اسامی قطعاتی هستند که در این آلبوم منتشر شده است.

داریوش اسحاقی از جمله هنرمندانی است که فعالیت موسیقایی خود را در کارگاه موسیقی مشهد نزد مجید کلاهدوز آغاز و پس از آن در تهران نزد هنرمندانی چون ناصر فرهنگ فر، جمشید محبی، محمد اخوان به فراگیری نوازندگی تمبک پرداخت.

تاسیس گروه‌های «ضرباهنگ» و «کوبانگ» و برگزاری چندین کنسرت در ایران و کشورهای دیگر، انتشار کتاب‌های آموزشی و چند اثر موسیقایی دیگر از جمله فعالیت‌های اسحاقی در عرصه موسیقی است.

آلبوم «سُرور» با هنرمندی داریوش اسحاقی و گروه «کوبانگ» توسط موسسه فرهنگی هنری «آوای چکاد» منتشر شده است.

منبع:مهر