درامانقد-سینما: تام هنکس در مصاحبه‌ای که به تازگی انجام داده و در آن به معرفی فیلم جدیدش با عنوان «خبرهای جهان» پرداخته است به تاثیرات کووید ۱۹ بر سالن‌ها و فیلم‌های سینمایی هم پرداخته و درباره تغییر زمان پخش فیلم‌ها و پخش آنها در سرویس‌های استریمینگ صحبت کرده است.

هنکس با اشاره به پخش فیلم‌ها به صورت آنلاین، گفت: در هرحال یک تغییر عمیق ایجاد شد که البته این تغییر از پیش در حال شکل گرفتن بود.

وی در ادامه افزود: آیا سالن‌های سینماها هنوز وجود دارند؟ طبیعی است، آنها خواهند ماند. از برخی جهات، فکر می‌کنم سینماداران وقتی سینماها دوباره باز شوند، این آزادی را دارند که انتخاب کنند چه فیلم‌هایی را پخش کنند.

بازیگر برنده اسکار در توضیحات بیشتر تاکید کرد که سینماها گزینه عالی برای نمایش فیلم‌هایی با بودجه بزرگ مانند فیلم‌هایی هستند که در جهان مارول اتفاق می‌افتند و همین فیلم‌ها هستند که بر سینماها حکمرانی می‌کنند.

تام هنکس عنوان کرد که فیلم‌های دنباله‌دار معمولاً با توجه به صفحه نمایش بزرگ ساخته می‌شوند در حالی که بسیاری از فیلم‌های کوچک‌تر یاد می‌گیرند که به تدریج خود را با صفحه نمایش کوچک سازگار کنند.

این بازیگر افزود: شما می‌خواهید فیلم‌های دنباله‌دار و بزرگ را در صفحه بزرگ ببینید، زیرا تماشای آنها روی کاناپه خانه شما ممکن است به نوعی جذابیت‌های بصری آنها را کاهش دهد ولی تغییراتی که توسط کووید ۱۹ به وجود آمده‌ است شبیه قطاری است که دارد به آرامی می‌آید. فکر می‌کنم نتیجه آن تماشای شمار زیادی از فیلم‌ها فقط به صورت سرویس‌های آنلاین خواهد بود. فکر هم می‌کنم خوب خواهد بود که آنها را به این صورت ببینیم زیرا در واقع برای تماشا در تلویزیون‌های عریض خانه ساخته می‌شوند.

با تصمیم جدید کمپانی برادران وارنر برای نمایش فیلم‌های سینمایی همزمان در سرویس‌های آنلاین، صنعت فیلم با مشکل روبرو شده است. بسیاری از کارگردان‌ها و سینماداران از نمایش «ماتریکس ۴» و «تل ماسه» همزمان به صورت آنلاین انتقاد کرده‌اند اما بسیاری نیز از این تصمیم حمایت کردند و تغییرات آینده سینما استقبال نمودند.

برجسته ترین چهره منتقد برادران وارنر، کریستوفر نولان فیلمساز محبوب زمانه ما بود که این تصمیم را شوکه کننده خواند، اما فیمسازی چون استیون سودربرگ با کارنامه متنوعی از آثار بزرگ و پروژه های جمع و جو موفق در کارنامه اش، از این تصمیم حمایت کرد و آن را مفید دانست.

دنی ویلنوو کارگردان هم به تازگی تاکید کرد که سینما و پرده بزرگ چیزی بیش از یک تجارت است و باید به تاثیر هنری آن و گردآوردن انسان‌ها در کنار هم برای تجلیل از انسانیت فکر کرد.

وی گفت: به همدلی در سینما باید به عنوان یکی از آخرین تجربه‌های جمعی هنری و فردی نگاه کرد.

منبع: مهر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید