درامانقد-سینما: مایکل داگلاس و کریستوف والتس در یک سریال کوتاه به ترتیب در نقش رونالد ریگان و میخاییل گورباچف جلوی دوربین می‌روند.

جیمز فولی سازنده سریال «خانه پوشالی» برای کارگردانی این سریال تعیین شده است. فیلمنامه را نیز بی گاریدا با اقتباس از کتاب کن آدلمن  مدیر کنترل سلاح‌های جنگی ریگان، با عنوان «ریگان در ریکیاویک: چهل و هشت ساعتی که جنگ سرد را پایان داد» نوشته است.

سریال «ریگان و گورباچف» که توسط کمپانی پارامونت تی‌وی استودیوز ساخته می‌شود، ملاقات ریگان رییس جمهوری وقت آمریکا و گورباچف رهبر شوروی را در نشستی که سال ۱۹۸۶ در ریکیاویک ایسلند برگزار شد، روایت می‌کند.

در این اجلاس دو روزه که ابتدا قرار بود مقدمه‌ای برای گفت‌و گوهای بعدی باشد، در نهایت زمینه برای توافق جامع کنترل تسلیحات که سال بعد حاصل شد، فراهم آمد.

مایکل داگلاس اکنون در سریال کمدی موفق «روش کامینسکی» برای نتفلیکس بازی می‌کند که سومین و آخرین فصل این سریال است. وی همچنین بار دیگر در فیلم «مرد مورچه‌ای» و در قسمت سوم آن در نقش هانک پیم بازی خواهد کرد.

کریستوف والتس نیز اوایل امسال در درام «خطرناک‌ترین بازی» جلوی دوربین رفت و بعد قرار است با فیلم جدید وس آندرسن «گزارش فرانسوی» پا به سینماها بگذارد. وی بازیگر فیلم جدید جیمز باند یعنی «وقتی برای مردن نیست» هم بوده است.

داگلاس و والتس همچنین به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال در کنار فولی و یوتچی فون لینتل انتخاب شده‌اند.