درامانقد-سینما: در حالی که هفته پیش کمپانی برادران وارنر اعلام کرد ۱۷ فیلم مهم خود را که قرار است در سال ۲۰۲۱ اکران شود، همزمان با سینماها، در شبکه اچ‌بی‌او مکس به صورت آنلاین اکران می‌کند، همچنان واکنش‌های مثبت و منفی به این تصمیم ادامه دارد.

از یک سو کارگردانی مثل استیون سودربرگ این تصمیم را ناگزیر و در شرایط فعلی درست خوانده و از سوی دیگر کریستوفر نولان تصمیم کمپانی برادران وارنر را خودمحورانه و غیرقابل باور توصیف کرده است.

نولان تأکید کرده بود که کمپانی پیش از اخذ این تصمیم باید با دست‌اندرکاران ساخت این فیلم‌ها از بازیگران گرفته تا فیلمسازان مشورت می‌کرد.

پس از آن پتی جنکینز کارگردان «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» که فیلم او در لیست همین شیوه اکران کمپانی برادران وارنر است گفت: گزینه بهتری وجود نداشت. او افزود: اگر مثلاً سال پیش به من می‌گفتید مستقیم به شبکه‌های استریمینگ خواهیم رفت، ممکن بود دیوانه شوم. اما امسال سال دیوانه‌کننده‌ای بود. باورنکردنی بود. همه داریم سعی می‌کنیم به زندگی‌مان سر و سامان بدهیم و به همین دلیل می‌گویم گزینه بهتری وجود ندارد.

استیون سودربرگ هم در مصاحبه‌ای از این تصمیم حمایت کرده و گفته است: این تنها واکنشی است به یک واقعیت اقتصادی. همه به زودی متوجه می‌شوند که حتی با وجود واکسن، فروش فیلم‌ها در سالن‌ها در سال ۲۰۲۱ به اندازه کافی نخواهد بود. سالن سینمایی که با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کند، نمی‌تواند به اکران فیلم‌ها کمک کند. اما این وضع تغییر می‌کند و بتدریج به آنجا می‌رسیم که مردم از رفتن به سینما احساس امنیت کنند.

وی افزود: فکر می‌کنم برادران وارنر به این نتیجه رسیده‌اند که همه چیز درست می‌شود، اما نه به آن زودی که شما فکر می‌کنید.

اما از آخرین واکنش‌های مهم به این تصمیم باید به زیرسؤال بردن آن توسط انجمن کارگردان‌های آمریکا اشاره کرد.

راسل هالندر مدیرعامل این انجمن با ارسال نامه‌ای برای مدیر عامل وارنر برادرز خواستار برگزاری نشستی برای این طرح شد و تاکید کرد که اکران آنلاین می‌تواند چقدر ارزش‌های فیلم را پایین بیاورد.

در فهرست فیلم‌های در دست اکران این کمپانی در سال آینده «ماتریکس ۴»، «گودزیلا در برابر کونگ» و «جوخه خودکشی» هم جای دارند که همه از فیلم‌های مهم سال هستند.

کمپانی برادران وارنر که پیشتر اعلام کرده بود «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» را از ۲۵ دسامبر هم‌زمان در سینماها و سرویس اچ‌بی‌او مکس اکران می‌کند.اظهار کرده این تصمیم از آنجا گرفته شده که معتقد است در سال آینده هم مردم از حضور در سینماها خودداری خواهند کرد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید