درامانقد-سینما: هنوز به صورت رسمی اعلام نشده که مراسم اسکار ۲۰۲۱ آیا به رسم معمول در دالبی تیاتر برگزار می‌شود یا خیر و آیا قرار است در دوران همه‌گیری، این مراسم زنده برگزار شود یا آنلاین. آنطور که به نظر می‌رسد مدیران اسکار منتظر هستند تا شرایط تازه را به خصوص با ورود واکسن به بازار بسنجند و تا آنجا که ممکن است مراسم را زنده برگزار کنند.

اما از نکات مهمی که در دو سال اخیر به چشم آمده است تصمیم آکادمی در برگزاری بدون میزبان مراسم است. امری که از یک سو مراسم را فشرده اما از سوی دیگر از سرگرم کنندگی و انسجام آن کاسته است. بیلی کریستال که تاکنون ۹ بار این مراسم را اجرا کرده معتقد است حضور میزبان برای این مراسم الزامی است، او با اشاره به شرایط خاص امسال تأکید کرده است: با حذف مجری کمی از زمان اسکار کاهش می‌یابد اما خودانگیختگی از دست می‌رود. هر اتفاقی بیفتد به نظر من آکادمی باید مجری مراسم را داشته باشد.

در این مورد هم مسئولین اسکار در انتظار پایداری و روشن شدن شرایط کرونا هستند. دیگر رسوم اهدای جوایز همچون امی، جوایز موسیقی آمریکایی(American Music Awards) و…هم که اغلب در سال‌های اخیر بدون مجری اجرا می‌شدند امسال به خاطر برگزاری منسجم و جاذبه بیشتر برنامه با میزبان اجرا شدند.

اما با خبری که امروز منتشر شد باید نظر تهیه‌کنندگان جدید اسکار را هم در این مورد دید. امروز دیوید رابین رئیس و دان هادسن مدیر عامل آکادمی اسکار در بیانیه مشترکی اعلام کردند: جسی کالینز بازیگر و کارگردان کانادایی نامزد جایزه امی، استیسی شِر تهیه کننده نامزد اسکار و استیون سودربرگ برنده جایزه اسکار بهترین کارگردان در سال ۲۰۰۰ برای فیلم «ترافیک» مراسم دوره بعدی اسکار را تهیه می‌کنند. این مراسم ۲۵ آوریل روی آنتن می‌رود.

رئیس و مدیرعامل اسکار همچنین افزودند: اسکارهای بعدی فرصت مناسبی برای ارایه نوآوری و تجسم بخشیدن به امکانات نمایشی این مراسم است.

در ادامه این بیانیه آمده: این یک گروه رویایی است که می‌تواند به صورت مستقیم به این موارد پاسخ بدهد.

این گروه نیز در بیانیه مشترکی از این موقیعت به عنوان یک موقعیت خارق‌العاده یاد کردند که هم آنها را به هیجان می‌آورد و هم به وحشت می‌اندازد؛ در عین حال این فرصت را فراهم می‌کند تا به شیوه‌ای جدید بر فیلم‌ها و افرادی که آنها را می‌سازند تمرکز شود.