درامانقد-تجسمی: شاید افسوس بخورید که این روزها دیگر نمی‌توان دقایقی طولانی جلوی عکسی در ابعاد بزرگ نشست و در جزئیات پرتره‌ای که پیش چشمان‌مان قرار دارد غرق شد. با خود می‌گویید چه حیف که دیگر این روزها نمی‌شود  فضای خاص نمایشگاه را همراه با دیدن آن پرتره استشاق کرد. اما باید قبول کرد تعداد بسیار کمی از مردم جهان موفق می‌شوند تا مثلاً در گالری ملی پرتره لندن این تجربه را داشته باشند و به دیدن آثار یکی از مهمترین نمایشگاه‌های سالانه هنر عکاسی بنشینند. اما اغلب بدبختانه و گاهی هم خوشبختانه امسال همه چیز متفاوت است!

حالا به واسطه پاندمی کرونا این امکان را داریم تا به طور آنلاین از آثار معتبر سالانه عکاسی پرتره تیلور وسینگ دیدن کنیم.

جایزه سالانه عکاسی پرتره تیلور وسینگ (Taylor Wessing)، یکی ازمعتبرترین جوایز عکاسی در جهان، آثار جدید ارسالی عکاسان معاصر را به‌صورت آنلاین به نمایش گذاشته است.

سیزدهمین دوره این جایزه به‌عنوان یک نمایشگاه آنلاین به ‌نمایش درآمده است تا مخاطبان بین المللی گسترده‌تری را به خود جلب کند و رقابت طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دوران محدودیت‌های کووید-19 ادامه یابد.

این جایزه از سوی هنرمندان 75 کشور با استقبال روبرو شد و 5531 اثر از 2169 عکاس در این رقابت شرکت کردند. در مجموع 54 پرتره از سی‌و‌هفت هنرمند برای نمایش انتخاب شده است.

تنوع سبک در نمایشگاه نشان‌دهنده ترکیبی بین‌المللی از آثار و همچنین رویکردهای مختلف و متنوع عکاسان در ژانر پرتره است. عکاسان علاوه بر پرتره‌های مستقل، امکان ارسال آثار را به‌صورت مجموعه داشتند.

این آثار بطور ناشناس قضاوت می‌شوند و همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند علاوه بر رای دادن به پرتره مورد نظر داستان هر کدام از عکس‎ها را هم مطالعه کنند.

این نمایشگاه از 26 نوامبر تا 31 مارس 2021 در گالری ملی پرتره لندن میزبان بازدیدکنندگان است.

علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه به وب‌سایت www.npg.org.uk مراجعه کنند.

 

 

منبع: هنرآنلاین