درامانقد-سینما: با نزدیک شدن به سال نوی میلادی مجله «تایم» فهرست برترین فیلم‌ها و نقش‌آفرینی‌های سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد.

 مجله «تایم»  که پیشتر ۱۰۰ چهره منتخب سال را معرفی کرده بود، اینک  فهرستی از  ۱۰ نقش‌آفرینی و ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است.

در رتبه نخست لیست برترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ به انتخاب مجله «تایم» نیز فیلم «نخستین گاو» به کارگردانی «کلی رایکارد» کارگردان مستقل آمریکایی قرار دارد. رایکارد پیش از این نیز آثار تحسین شده ای چون «برخی زنان»، «حرکات شبانه»، «میان بر میک» و «وندی و لوسی» را ساخته بود.

«کالکتیو» به کارگردانی «الکساندر نانائو»، «دادگاه شیکاکو۷» اثر «آروت سورکین»، «آرمان‌شهر آمریکایی» به کارگردانی «اسپایک لی»، «لاورز راک» اثر «استیو مک‌کوئین»، «اِما» اثر «آتم د وایلد»، «صاحبان گرگ‌ها» اثر «تام مور و راس استوارت»، «سرزمین کوچ‌نشینان» به کارگردانی «کلویی ژائو»، «خانم جونتینس» اثر «چنینگ گادفری پیوپلز» و «بیل و تد با موسیقی آشنا می‌شوند» اثر «دین پاریزو» به ترتیب در رتبه‌های دوم تا دهم فهرست قرار دارند.

در بخش برترین نقش‌آفرینی‌های سال ۲۰۲۰ تایم نام «چادویک بوزمن» برای بازی در دو فیلم «پنج هم‌خون» و «ریشه سیاه مارینی» به چشم می خورد، همچنین «دایان لین» ستاره فیلم مشهور «بی وفا» برای نقش‌آفرینی در فیلم «بگذار برود» در این لیست قرار دارد. «کایل چندلر» برای بازی در «آسمان نیمه‌شب»، «آماندا سیفرید» برای بازی در «منک»، «جان کارول لینچ» برای ایفای نقش در «دادگاه شیکاگو هفت»، «جولیا گارنر» برای بازی در «دستیار»، «لزلی ادوم» برای بازی در «همیلتون»، «نیکول بهاری» برای «خانم جونتینس»، «پیرفرانچسکو فاوینو» برای بازی در «خیانتکار» و «ویولا دیویس» برای بازی در «ریشه سیاه مارینی» دیگر چهره های لیست ده نفره بهترین نقش‌آفرینی‌های سال هستند.