درامانقد-سینما: با معرفی جدیدترین ساخته مالگوژاتا شوموفسکا از سوی کشور لهستان، رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۱ عملاً آغاز شد.

«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» جدیدترین ساخته مالگوژاتا شوموفسکا فیلمساز مطرح لهستانی است که علاوه بر اینکه به بخش بین الملل اسکار معرفی شده است در بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز نیز حضور دارد. ونیز نخستین اکران جهانی این کمدی درام است.

مالگوژاتا شوموفسکا اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۰۱ با عنوان «مرد شاد» ساخت که او را خیلی زود به یکی از معتبرترین کارگردان‌های لهستانی در سطح جهان بدل کرد. وی سال ۲۰۱۳ با «به نام» در جشنواره برلین تحسین شد و جایزه دریافت کرد و در سال ۲۰۱۵ برای فیلم «بدن» جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردان جشنواره برلین را از آن خود کرد. وی همچنین در جوایز فیلم اروپا نیز جایزه انتخاب مردم را برد. او سال ۲۰۱۸ با کمدی-درام دیگری به نام «ماگ» نیز بار دیگر در برلیناله جایزه خرس نقره‌ای هیات داوران را از آن خود کرد.

لهستان تاریخ پرباری در بخش اسکار بین‌المللی دارد و سال ۲۰۱۵ برای فیلم سیاه‌وسفید «آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بلند بین‌المللی شد.«جنگ سرد» ساخته دیگر پاولیکوفسکی سال ۲۰۱۹ به اسکار رفت و علاوه بر بخش بین‌الملل، نامزدی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری را هم کسب کرد.

«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» که فیلمنامه آن را شوموفسکا  و میخال انگلرت به طور مشترک نوشته‌اند نخستین فیلم شوموفسکا است که به نمایندگی از لهستان به اسکار معرفی می‌شود. این فیلم با بازی الک اوتگوف و آگاتا کولشا بازیگر فیلم «آیدا»، داستان یک مهاجر اوکراینی را روایت می‌کند که به عنوان ماساژور در لهستان مشغول به کار می شود و به‌تدریج در جامعه بسته مشتریانش شمایلی مرشدوار به دست می‌آورد.