درامانقد-سینما: دو فیلم به لیست آثاری که در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره ونیز نمایش داده می شوند اضافه شد. یکی جدیدترین ساخته پدرو آلمادوار و دیگری اثری از رجینا کینگ که اولین ساخته اوست. نکته جالب اینجاست که ساخته تازه آلمادوار یک فیلم کوتاه 30 دقیقه ای است.

آلبرتو باربرا رییس جشنواره فیلم ونیز پیش تر نیز اعلام کرده بود که احتمال افزودن فیلم‌های دیگری به فیلم‌های حاضر در این دوره جشنواره هست و به این ترتیب “صدای انسانی” ساخته پدرو آلمادوار و “یک شب در میامی” ساخته رجینا کینگ راهی ونیز شدند تا هر دو در بخش خارج از مسابقه در رویداد سینمایی لیدو که از ۲ تا ۱۲ سپتامبر برگزار می‌شود، به نمایش در‌آیند.

جدیدترین فیلم آلمادوار اقتباسی ۳۰ دقیقه‌ای از یک نمایشنامه ژان کوکتو است که در اواخر دوران قرنطینه کار فیلمبرداری و تدوینش انجام شد. تیلدا سوینتون که شیر طلای یک عمر دستاورد هنری این دوره را در ونیز دریافت می‌کند، بازیگر اصلی این فیلم به عنوان اولین فیلم انگلیسی زبان کارگردان اسپانیایی، بوده است. این فیلم درباره یک زن ناامید است که در انتظار تماس تلفنی مردی است که سال‌ها عاشقش بود و حالا او را رها کرده است.

“یک شب در میامی” نیز اولین فیلم بلندی است که رجینا کینگ کارگردانی کرده و آمازون هم به تازگی امتیاز پخش جهانی آن را کسب کرده است.

داستان “یک شب در میامی” درباره کاسیوس کلی جوان پیش از تبدیل شدن به محمد علی کلی است. فیلم دوران رشد و ظهور او را از میامی بیچ به تصویر کشیده است. کلی و سه دوستش مالکوم ایکس، سم کوک خواننده و جیم براون بازیگر فوتبال با هم قرار می‌گذارند تا دنیای جدیدی برای خود و مردم بسازند. این فیلم نیز با اقتباس از نمایشنامه کمپ پاورز در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است.

در این فیلم ای لای گوری در نقش کلی بازی کرده و فیلم قرار است در تورنتو نیز به نمایش درآید.