درامانقد-سینما: مارتین اسکورسیزی قراردادی با شبکه شوتایم امضا کرده تا کارگردان و تهیه‌کننده اجرایی یک فیلم مستند سینمایی درباره دیوید جوهانسِن، نفر اول گروه موسیقی نیویورک دالز بشود.

به گزارش ورایتی این فیلم داستان رسیدن جوهانسن به ایست ویلج نیویورک در اواخر دهه شصت و آغاز مسیر حرفه‌ای کاری او در صنعت موسیقی را در دهه هفتاد میلادی به تصویر می‌کشد. جوهانسن خواننده اصلی گروه پیشگام پانک/گلم نیویورک دالز بود و در دهه هشتاد میلادی هم در قالب شخصیتی به نام باستر پویندکستر جداگانه موسیقی ساخت.

اسکورسیزی در این باره گفت: «من دهه ها است که دیوید جوهانسن را می‌شناسم و موسیقی او زمانی که خیابان‌های پایین شهر را در سال 1973 می ساختم نوعی سنگ بنای قوی و الهام بخش بود. چه ان زمان و چه حالا موسیقی دیوید انرژی و هیجان نیویورک را به تصویر می‌کشد».

کارگردان راننده تاکسی همچنین اشاره کرد: «من اجراهای زیادی از او دیده‌ام و طی سال‌ها توانسته‌ام عمق و الهام بخش بودن موسیقی او را درک کنم. بعد از تماشای نمایش سال گذشته او در کافه کارلایل، می‌دانستم باید از آن فیلمبرداری کنم چون دیدن تحول زندگی و استعداد موسیقی این مرد فوق العاده بود. از نظر من آن اجرا حقیقت یک تجربه زنده موسیقیایی را در خود داشت».

اسکورسیزی تا به حال مستندهای مهمی در حوزه موسیقی ساخته است که نخستین آن‌ها «وود استاک» در سال ۱۹۷۱ بود. او سپس «آخرین والس» و «نوری بیندازد» را درباره گروه رولینگ استونز ساخت و مستند دیگرش «جورج هریسون: زندگی در دنیای مادی» برنده دو جایزه امی شد. اسکورسیزی همچنین برای فیلم «راهی به خانه نیست» که درباره باب دیلن بود، برنده جایزه گرمی بهترین فیلم موسیقی شد.

وینی مالهوترا از شوتایم گفت: «کار کردن با مارتین اسکورسیزی که بدون شک یکی از بزرگ‌ترین فیلمسازان تاریخ است، برای همه ما در شوتایم افتخاری است. طی چند دهه اخیر مستندها ما را داخل زندگی تعدادی از شناخته‌شده‌ترین موزیسین‌ها برده‌اند و حالا به دیوید جوهانسن و نیویورک دالز رسیده‌ام. داستان جوهانسن از دیوارهای موسیقی فراتر می‌رود و دریچه‌ای داخل تحول هنری و فرهنگی نیویورک سیتی است».