درامانقد-سینما: فیلم سینمایی “گورکن” به کارگردانی کاظم ملایی در اولین حضور بین‌المللی خود در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم شانگهای چین به نمایش در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی “گورکن” به کارگردانی کاظم ملایی که پیش از این فیلم “کوپال” از او در گروه هنر و تجربه به نمایش در آمده بود و مورد توجه جشنواره های بین المللی و منتقدان داخلی قرار گرفته بود در اولین نمایش جهانی و حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم شانگهای چین به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره قرار بود در تاریخ ۱۳ تا ۲۲ ژوئن برگزار شود که مسئولان جشنواره به دلیل  مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آن را به تاریخ ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) موکول کردند.

در این فیلم که سینا سعیدیان تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی نیا، سیاوش چراغی پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش به عنوان بازیگران حضور دارند.

جشنواره شانگهای چین یکی از جشنواره‌های الف دنیا است که در سال ۱۹۹۳ در کشور چین تاسیس شده است و تاکنون سینماگرانی هم‌چون امیر کاستاریتسا، لوک بسون، الیور استون، دنی بویل، وونگ کار وای و نوری بیلگه جیلان ریاست هیات داوران آن‌ را بر عهده داشته‌اند.