درامانقد-سینما: از یکشنبه هشتم تیرماه تعدادی دیگر از فیلم‌های «هنر و تجربه» اکران خود را در سینماها آغاز کردند.

فیلم «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی، بسته فیلم‌های کوتاه «یلدای کوتاه» و ۲ مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران» به کارگردانی مهرشاد کارخانی فیلم هایی هستند که اکران آنها به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سینماها متوقف شده بود و حال با بازگشایی سینماها ادامه اکران خود را دنبال می‌کنند.

«یلدای کوتاه» شامل پنج فیلم کوتاه «آدم پران» ساخته امیررضا جلالیان، «تنفس» ساخته فرشید ایوبی‌نژاد، «کل به جز» ساخته وحید حسینی نامی، «بایرن مونیخ» ساخته نگین امین‌زاده و «سینما نمایشگاه مجهول و داستان ما» ساخته حمید یوسفی است.

۲ مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران» دی ماه سال گذشته در سینماهای «هنر و تجربه» روی پرده رفته بود و با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها روند اکران این ۲ مستند هم متوقف شد و حالا با بازگشایی سالن‌های نمایش فیلم، این ۲ مستند در اولین سانس اکران جدید خود دوشنبه ۹ تیر ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان اکران می‌شوند.

همچنین فیلم «حوا، مریم، عایشه» از عصر امروز یکشنبه ۸ تیرماه در پردیس کورش اکران خود را آغاز می‌کند.

اکران «هنر و تجربه» از سوم تیرماه با ۲ فیلم جدید «یلدا» ساخته مسعود بخشی و مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری آغاز شده بود. همچنین از سوم تیر ماه مستند «صحنه هایی از یک جدایی» ساخته وحید صداقت نیز که از ۲۷ بهمن ماه روی پرده سینماهای «هنر و تجربه» رفته بود، ادامه اکران خود را دنبال کرد.