درامانقد-سینما: الن کوراس قراردادی برای کارگردانی فیلمی با عنوان «لی» امضا کرد. وی که کارگردان مستند «خیانت» است در این فیلم که با بازی کیت وینسلت ساخته می‌شود، روی صندلی کارگردانی می‌نشیند.

کیت وینسلت بازیگر برنده اسکار در این فیلم زندگینامه ای در نقش لی میلر ظاهر می‌شود. میلر یک مدل مجله بود که در جنگ جهانی دوم به عنوان خبرنگار فعالیت کرد.

 فیلمنامه این فیلم را لیز هانا خواهد نوشت که نویسنده نامزد گلدن گلوب برای فیلمنامه «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است. هانا این فیلمنامه را با اقتباس از کتاب «زندگی لی میلر» نوشته آنتونی پنرز فرزند لی خواهد نوشت. خانواده میلر و پنرز امکان دسترسی به آرشیو لی میلر را که شامل تصاویر و خاطراتی مهم از اوست فراهم کرده‌اند.

فیلم «لی» زندگی لی میلر را از وقتی دنبال می‌کند که او به خطوط مقدم جبهه جنگ جهانی دوم سفر کرد و به عنوان یک عکاس خبری مشغول کار و راهی ماموریت‌هایی برای افشای حقایق پنهان آلمان نازی شد. اما پس از یک خیانت، او به بررسی گذشته خود می‌پردازد.

کیت وینسلت که بازیگر نقش اصلی است، از تهیه‌کنندگان فیلم هم خواهد بود.

وینسلت گفته است برای بازی در نقش این شخصیت هیجان‌زده است. وی از لی میلر به عنوان یک عاشق، متفکر، فردی سخت‌کوش، آشپز، مدل مجله، خبرنگار جنگ و یک مادر یاد کرد.

قرار است فیلمبرداری این پروژه از بهار ۲۰۲۱ آغاز شود.