درامانقد-سینما: وراث تام پتی خواننده  سبکهای بلوز، راک و کانتری که در سال 2017 بر اثر اوردز درگذشت طی بیانیه ای ضمن اعتراض به پخش ترانه ای مشهور از او در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، خواستار توقف استفاده از آثار این خواننده در کمپین های انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا شدند.

ترامپ ترانه «به عقب برنمی‌گردم» تام پتی را در کمپین انتخاباتی اش در تولسا به کار گرفت اما خانواده پتی گفته‌اند، او هرگز دوست نمی‌داشت که این ترانه در کمپینی از نفرت به کار برده شود. او دوست داشت مردم را گرد هم بیاورد.

در بیانیه این خانواده آمده است که ترامپ به هیچ وجه اجازه نداشت از این آهنگ برای پیشبرد برنامه‌ای استفاده کند که بسیاری از آمریکایی‌ها و حس مشترک میانشان را نادیده می‌گیرد. هم تام پتی و هم خانواده‌اش کاملاً در برابر نژادپرستی و تبعیض از هر نوع ایستاده‌اند.

این نامه را ۲ دختر تام پتی، همسرش و همسر سابق او نیز امضا کرده‌اند.

«به عقب برنمی‌گردم» یکی از ماندگارترین آهنگ‌های پتی است و این ترانه در مرکز «بوک» اوکلاهما در کمپین انتخاباتی ترامپ نواخته شد.

خانواده پتی نوشته‌اند دونالد ترامپ نماینده اصیل هیچ یک از آرمان‌های آمریکایی‌ نیست و بسیاری از مردم توسط این دولت به حاشیه رانده شده‌اند و با استفاده از این ترانه تصور می‌کنند که خانواده پتی موافق با استفاده از آن بوده‌اند.

آنها نوشته‌اند: به همین دلیل از کمپین ترامپ می‌خواهیم استفاده از این ترانه را متوقف کند.

پیش از این چهره‌های متعددی برای استفاده از ترانه‌هایشان توسط ترامپ اعتراض کرده بودند که فارل ویلیامز، نیل یانگ، ادل، ریحانا و آئرو اسمیت از جمله آنها هستند.

در ادامه می توانید اجرایی زنده از ترانه به عقب بر نمی گردم توسط تام پتی را بشنوید