درامانقد-سینما: پابلو لارئین فیلمساز شیلیایی در جدیدترین ساخته بیوگرافیک خود میخواهد به سراغ زندگی پرنسس دایانا شخصیت پر رمز و راز خانواده سلطنتی بریتانیا برود و تراژدی زندگی او را به تصویر بکشد.

کارگردان دیگر فیلم موفق بیوگرافیک در سالهای اخیر یعنی “جکی”(2016) از کریستن استوارت آمریکایی در نقش پرنسس دیانا بهره خواهد برد.

به گزارش ایندی وایر این فیلم با نام “اسپنسر” به سه روز از زندگی دایانا در سال 1990 خواهد پرداخت که به تصمیم مهم و سرنوشت ساز او یعنی جدایی از ولیعهد بریتانیا منتهی شد.

این هشتمین ساخته لارائین خواهد بود که فیلم «جکی» را درباره زندگی ژاکلین کندی ساخته است و “نرودا” را بر اساس زندگی پابلو نرودا شاعر شیلیایی در سال 2016.  پابلو لارائین همچنین در سال 2012  یک اثر مهم و تحسین شده دیگر به نام “نه” را ساخت که علاوه بر ساختار بصری منحصر به فرد، به دوران زمامداری پینوشه در شیلی می پردازد و فیلمی سرگرم کننده اما به شدت واقعگرا درباب وضعیت شیلی در آن زمان است.

این کارگردان درباره انتخاب کریستن استوارت در نقش دایانا گفته است: کریستن از بهترین بازیگران این روزها است که ویژگی مهمی را داراست که برای ساخت این فیلم ضرورت دارد و آن اسرارآمیز بودن است. کریستن می‌تواند از پس نقش‌های متفاوتی برآید و کاملاً اسرارآمیز و شکننده و در عین حال قدرتمند نیز باشد. این همان چیزی است که ما نیاز داریم. لزوم ترکیب این عناصر در یک فرد بود که مرا به انتخاب او وادار کرد. واکنش او به فیلمنامه و شیوه‌ای که او قصد دارد به شخصیت برسد نیز بسیار تماشایی است.

درام  “اسپنسر”  که نامش همان نام خانوادگی دایانا پیش از ازدواج با پرنس چالز است توسط استیون نایت در حال نوشتن است و پیش بینی می شود تولید آن اوایل 2021 آغاز گردد.