درامانقد-سینما: مؤسسه هنر وتجربه، با صدور مجوز فعالیت مجدد سینماها پس از بحران کرونا و آغاز اکران فیلم‌ها از اول تیرماه، اکران فیلم‌های خود را با ظرفیت محدود از سر می‌گیرد.

بر این اساس فیلم سینمایی “یلدا” به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا و مستند “جایی برای فرشته‌ها نیست” به کارگردانی سام کلانتری و تهیه کنندگی حامد شکیبانیا فیلم‌های جدیدی هستند که اکران خود را از اول تیرماه در «هنر و تجربه» آغاز می‌کنند.

“یلدا” که با نام “یلدا، شبی برای بخشش” نیز در جشنواره های غیر ایرانی پحش شده است، در مجموعه آثار داستانی و مستند نهمین ساخته مسعود بخشی محسوب می شود. این فیلم دومین اثر داستانی این فیلمساز پس از فیلم جنجالی “یک خانواده محترم” در سال 1391 است. اما شاید مشهورترین ساخته بخشی در ایران مستند متفاوت “تهران انار ندارد” در سال 1386 بود که با صدای نصرت کریمی در تاریخ سینمای مستند ایران ماندگار شد. “یلدا” موفق شده است در جشنواره ساندنس جایزه بزرگ هیئت داوران را کسب کند.

لازم به ذکر است مستند “صحنه‌هایی از یک جدایی” به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید صداقت که از ۲۷ بهمن ماه روی پرده سینماهای «هنر و تجربه» رفته بود، ادامه اکران خود را دنبال می‌کند.