درامانقد-سینما: با متوقف شدن تولیدات سینمایی و تعطیلی سینماها به علت شیوع ویروس کرونا، بسیاری از علاقه مندان سینما اوقات خود را با دیدن فیلم در خانه سپری می کنند. همین مسئله بازار معرفی فیلم را نیز داغ کرده است و بسیاری از چهره های شناخته شده لیست خود را برای بهتر کذراندن دوران قرنطینه ارائه کرده اند.

گی‌یرمو دل تورو که در روزهای قرنطینه به شکل غیرمعمولی در رسانه‌های اجتماعی ساکت بوده، به تازگی در صفحه توییترش فهرست مفصلی از کتاب‌ها و فیلم‌هایی را که خوانده و دیده منتشر کرده است.

دل تورو از همکاران خود خواسته است تا آنها هم فهرست فیلم‌های مورد علاقه خود را برای روزهای قرنطینه را ارائه کنند و در پاسخ به او شماری از کارگردان‌ها از جمله دارن آرونوفسکی، آری آستر، ایوا دوورنی، سارا پولی، ادگار رایت، رایان جانسون، جیمز منگولد و شماری دیگر پاسخ داده‌اند.

در فهرست دل تورو فیلم‌های متفاوتی از ژانرهای مختلف به چشم می خورد. آثاری چون «چهره یک زن» به کارگردانی گوستاف مولاندر، «مکان» ( Il Posto) ساخته ارمانو اولمی و «دخترانگی» و «تام بوی» ساخته سلین سیاما.

این کارگردان که این فیلم‌ها را از سرویس استریمینگ کرایتریون انتخاب کرده، نوشته است که از همین سرویس برای نمایش فیلم‌های «آواز در باران» و «پنجره پشتی» برای فرزندانش استفاده کرده است.

از برنامه‌های تلویزیونی نیز وی از سریال‌های «اوزارک» و «بهتر است با سال تماس بگیرید» یاد کرده است.

در پاسخ به درخواست دل تورو، کارگردان‌های دیگر هم وارد عمل شدند.

 دارن آرونوفسکی کارگردان «قوی سیاه» هم گفته در ۴۰ روزی که در قرنطینه بوده «بارتون فینک»، «املی»،  «راشامون» و «یادآوری کامل» را تماشا کرده است. وی افزوده که آثاری از نوشته‌های هِنری دیوید تورو و پابلو نرودا را در این دوران خوانده است.

اسکات دریکسون کارگردان «دکتر استرنج» گفته سریال «توسعه‌دهندگان» را تماشا کرده که پخش آن به تازگی از FX به پایان رسیده است.

ایوا دوورنی هم گفته است در روزهای قرنطینه به تماشای «اسب تورین» ساخته بلا تار و «ناتینگ هیل» ساخته راجر میشل نشسته است.

آری آستر گفته است فصل سوم «سوپرانوها» را که یک اثر هنری کامل است دارد برای بار دوم تماشا می‌کند.

رایان جانسون گفته فیلم «۳ زن» رابرت آلتمن را دیده که جایزه بهترین بازیگری جشنواره فیلم کن را برای شلی دووال دریافت کرده است.