درامانقد-تئاتر: از دیروز ضمن ادامه اجراهای گذشته در تئاتر شهر یک اثر تازه در کارگاه نمایش روی صحنه رفت.

به گزارش دفتر ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر «نیست» عنوان اجرایی به نویسندگی امین عظیمی و کارگردانی حُسنیه زاهدی است که از روز دوشنبه 22 مهرماه ساعت 18 به مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان به صحنه رفت. در این نمایش شیرین جَروقی، مهدیس حیدری، سایان فرخی، آوا متوقع  به‌عنوان بازیگر حضور دارند. «نیست» تجربه‌ای بر پایه‌ی ظرفیت‌های تئاتر مستند است و روایتگر زنانی است که در اضطراب ناپدید شدن یک زن دیگر از ترس‌ها و نگرانی‌هایشان می‌گویند.

«جنگ نامه غلامان» بر اساس نمایشنامه‌ای از بهرام بیضایی و با کارگردانی محسن حسینی است که از روز  پنجشنبه 18 مهرماه ساعت  18 به مدت‌زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 35 هزار تومان در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز کرد. در این نمایش الهه مونسی، لی‌لی جنیدی، مرجان صادقی، فاطمه صارمی، مریم آشوری و شقایق سرمدختی به‌عنوان بازیگر حضور دارند. جنگ نامه‌ی غلامان از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های نمایش ایرانی همچون تخته حوضی نگاهی ضد جنگ را انعکاس می‌دهد.

در همین تالار اجرای دیگری با عنوان «تالاب هشیلان» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی و بازی نوشین تبریزی، افشین سلیمان پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد صدیقی مهر، آیه کیان پور، اتابک نادری از روز 18 مهر ساعت 20 با مدت‌زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است. «تالاب هشیلان» یک درام خانوادگی است که در جشنواره نمایشنامه خوانی مولوی مقام اول نویسندگی را کسب کرده است.

«سرزمین پدری» در تالار سایه  ساعت 18 و به مدت‌زمان 60 دقیقه با قیمت بلیت 30 هزار تومان اجرا می شود. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی محمدقاسمی و بازی پری بارانی، محمدقاسمی، مجتبی شجاعی، ملینا قدیمی، شکیلا سماواتی، امیر یوسفی، محمدعلی رحمانی روی صحنه رفته است که خوانشی متفاوت از نمایشنامه‌ی مده آ اوریپید است.

نمایش «روایت فرزانه از جمعه 14 آبان» به نویسندگی و کارگردانی محمد زیگساری و بازی  بیتا معیریان، مهرداد مصطفوی، بهاره ریاحی، پرهام یدالهی، باران وقار کاشانی هم ساعت 19:30 با مدت‌زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان نیز همچنان در تالار سایه مجموعه‌ی تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان است که خوانشی دیگر و کاملاض متفاوت با سرزمین پدری از تراژدی «مده آ» است.