درامانقد-سینما: «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین ساخته کوئنتین تارانتینو امشب در جشنواره فیلم کن برای نخستین‌بار اکران می‌شود. این کارگردان دیروز در نامه ای به جشنواره کن از شرکت کنندگان و مخاطبان این جشنواره خواست تا داستان این فیلم را اسپویل نکنند.

تارانتینو نامه خود را در توئیتر منتشر کرده است و در حالی که زمان زیادی به فرش قرمز فیلم نمانده از رسانه‌ها و دیگر افرادی که در کن جمع هستند درخواست کرد تا چیزی که منتهی به از بین رفتن لذت کشف داستان است درباره فیلم بیان نکنند.

وی در اینستاگرام و توئیتر نوشت: من عاشق سینما هستم، شما عاشق سینما هستید و این یک سفر برای کشف داستانی برای نخستین‌بار است.

وی افزود: همه دست‌اندرکاران و بازیگران سخت کار کردند تا یک چیز ارجینال خلق کنند و من تنها خواهش دارم که همه از افشا کردن هر چیزی که بعداً مخاطبان را از تجربه تماشای فیلم باز می‌دارد خودداری کنند.

به گزارش ورایتی «روزی روزگاری در هالیوود» در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی می‌گذرد و چارلز منسون قاتل مشهور سریالی که گروه جنایتکار مخوفی را تشکیل داده بود  و شارون تیت از جمله شخصیت‌های فیلم هستند. تارانتینو که پیشتر هم در فیلم «لعنتی‌های بی‌شرف» به سراغ تاریخ رفته بود و آن را با رویکردی پست مدرنیستی وارونه ساخته بود، این بار با پرداختن به موضوع کشتارهای دار و دسته منسون، بار دیگر به سراغ یک موضوع تاریخی رفته است.

لئوناردو دی کاپریو و برد پیت در این فیلم در نقش یک بازیگر سینما و بدل‌کار او بازی می‌کنند و مارگو رابی در نقش شارون تیت ظاهر شده است.

امیلی هرش، ال پاچینو، داکوتا فانینگ و کرت راسل بخشی از دیگر بازیگران این فیلم پر ستاره هستند.

«روزی روزگاری در هالیوود» قرار است دو ماه پس از پیش‌نمایش در جشنواره فیلم کن در ۲۶ جولای از سوی سونی پیکچرز اکران شود. به همین دلیل طبیعی است که تارانتینو بخواهد چیزهایی از فیلمش را برای اکران وسیع آن حفظ کند.

در عین حال پیش‌تر اعلام شده در پیش نمایش این فیلم در جشنواره فیلم کن سونی پیکچرز خبرنگاران را از تماشای فیلم محروم کرده است تا داستان کمتر لو برود. این فیلم مطرح‌ترین فیلم امسال جشنواره فیلم کن است و انتظار می‌رود جمعیتی بیش از هر روز دیگر در برابر کاخ جشنواره گرد بیایند.

با توجه به تغییراتی که تارانتینو در موضوع‌های تاریخی می‌دهد سوال دیگری که مطرح است این است که خانواده شارون تیت به نحوه مطرح کردن داستان مرگ وی در حالی که باردار بود و به طرزی فجیع به دست گروه منسون کشته شد، چگونه واکنش نشان می‌دهند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید