درامانقد-سینما: به گزارش روابط عمومی سازمان امور سنمایی در راستای تداوم حرکت سینمای ایران به سمت ارتباط نزدیکتر با پژوهش و پژوهشگری، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و رییس شورای سیاستگذاری دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال طی حکمی احمد ضابطی جهرمی را به عنوان دبیر این جایزه تعیین کرد.

در این حکم آمده است:

«با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه فعالیت های دانشگاهی و سینمایی به موجب این حکم به عنوان دبیر دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال منصوب می شوید.

نظر به اهمیت و مزیت روز افزون پژوهش، امید است برگزاری با شکوه این رویداد علمی پژوهشی، فرصت مغتنمی برای معرفی پژوهش های برتر سینمایی و تقویت ارتباط متقابل دست اندرکاران سینمای ایران و مراکز دانشگاهی و پژوهشی و نیز جهت دهی پژوهش های سینمایی به سمت حل مسایل کلیدی و نیازهای اصلی سینمای ایران را فراهم نماید.»

احمد ضابطی جهرمی در سال ۱۳۳۰ در جهرم متولد شد. او لیسانس کارگردانی سینما و تلویزیون را در سال ۱۳۵۴ از دانشکده‌ هنرهای دراماتیک گرفت و در سال ۱۳۷۴ مدرک فوق لیسانس خود در رشته پژوهش هنر را از دانشگاه هنر اخذ کرد و در سال ۱۳۸۲ نیز از همان دانشگاه در رشته‌ پژوهش هنر در شاخه‌ هنرهای دراماتیک، دکتری گرفت. او در حال حاضر استاد تمام‌ دانشگاه صدا و سیماست و در دانشکده‌ سینما و تئاتر دانشگاه هنر و دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز به‌طور پاره‌وقت، تدریس می‌کند.

دوره اول این جایزه به دبیری اسماعیل بنی اردلان در سال ۱۳۹۶ برگزار شد و دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال در آذرماه ۱۳۹۷ همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.