درامانقد-سینما: به گزارش روابط عمومی سازمان امور سنمایی در راستای تداوم حرکت سینمای ایران به سمت ارتباط نزدیکتر با پژوهش و پژوهشگری، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و رییس شورای سیاستگذاری دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال طی حکمی احمد ضابطی جهرمی را به عنوان دبیر این جایزه تعیین کرد.

در این حکم آمده است:

«با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه فعالیت های دانشگاهی و سینمایی به موجب این حکم به عنوان دبیر دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال منصوب می شوید.

نظر به اهمیت و مزیت روز افزون پژوهش، امید است برگزاری با شکوه این رویداد علمی پژوهشی، فرصت مغتنمی برای معرفی پژوهش های برتر سینمایی و تقویت ارتباط متقابل دست اندرکاران سینمای ایران و مراکز دانشگاهی و پژوهشی و نیز جهت دهی پژوهش های سینمایی به سمت حل مسایل کلیدی و نیازهای اصلی سینمای ایران را فراهم نماید.»

احمد ضابطی جهرمی در سال ۱۳۳۰ در جهرم متولد شد. او لیسانس کارگردانی سینما و تلویزیون را در سال ۱۳۵۴ از دانشکده‌ هنرهای دراماتیک گرفت و در سال ۱۳۷۴ مدرک فوق لیسانس خود در رشته پژوهش هنر را از دانشگاه هنر اخذ کرد و در سال ۱۳۸۲ نیز از همان دانشگاه در رشته‌ پژوهش هنر در شاخه‌ هنرهای دراماتیک، دکتری گرفت. او در حال حاضر استاد تمام‌ دانشگاه صدا و سیماست و در دانشکده‌ سینما و تئاتر دانشگاه هنر و دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز به‌طور پاره‌وقت، تدریس می‌کند.

دوره اول این جایزه به دبیری اسماعیل بنی اردلان در سال ۱۳۹۶ برگزار شد و دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال در آذرماه ۱۳۹۷ همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید