درامانقد-سینما: تام هوپر کارگردان برنده اسکار و سازنده فیلم تحسین شده «سخنرانی پادشاه» ساخت فیلم «گربه‌ها» را یک گام دیگر جلو برد و اعلام کرد آن را با حضور خوانندگان و بازیگران مطرح می‌سازد.

جنیفر هادسون خواننده و بازیگر، تیلور سوییفت خواننده، جیمز کوردن بازیگر و کمدین انگلیسی و ایان مک‌کلن بازیگر ۷۹ ساله بریتانیایی چهره‌هایی هستند که از آنها به عنوان بازیگران فیلم در دست تولید تام هوپر یاد شده است.

این فیلم اقتباسی از نمایش موزیکال اندرو لوید وبر با عنوان ‌«گربه‌ها» است.

کار فیلمبرداری «گربه‌ها» که برای یونیورسال و به تهیه‌کنندگی «ورکینگ تایتل» ساخته می‌شود از نوامبر در بریتانیا آغاز می‌شود.

فیلمنامه فیلم را لی هال بر مبنای نمایش موزیکال لوید نوشته و این نمایش خودش با اقتباس از کتاب شعر کودک تی اس‌الیوت ساخته شده است.

هادسون که اسکار ۲۰۰۷ را برای ایفای نقش در فیلم «دختران رویایی» دریافت کرد، در این فیلم در نقش گریزابلا گربه‌ای بازی خواهد کرد که زمانی روزگار خوشی داشت و بعد دچار سختی شد. هنوز روشن نیست که نقش چه شخصیتی توسط تیلور سوییفت، کوردن و مک‌کلن ایفا خواهد شد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی «گربه‌ها» از نمایش‌های مشهور موزیکال در تاریخ است که ۲۱ سال در وست اند لندن و ۱۸ سال در برادوی در حال اجرا بود. احتمال بدل شدن آن به فیلم از مدت‌ها مد نظر بود و دو سال پیش با پذیرش کارگردانی آن توسط تام هوپر این احتمال به یقین نزدیک‌تر شد.

اریک فلنر از «ورکینگ تایتل» و تیم بیوان سال ۲۰۱۲ با هم و به کارگردانی هوپر نسخه اقتباسی موزیکال «بینوایان» را ساخته بودند که با بازی هیو جکمن، راسل کرو، آن هاتاوی و آماندا سیفرید جلوی دوربین رفت و هم در باکس آفیس موفقیت زیادی کسب کرد و ۴۴۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد و هم نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلم را کسب کرد و جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل زن را برای بازی آن هاتاوی به خانه برد.

فیلم موزیکال «گربه‌ها» بر مبنای مجموعه شعر تی.اس.الیوت با عنوان «کتاب قدیمی اپوسوم از گربه‌های کاربردی» ساخته می‌شود که درباره گروهی از گربه‌هاست.

هوپر جایزه بهترین کارگردان اسکار را برای «سخنرانی پادشاه» در سال ۲۰۱۰ دریافت کرد.