درامانقد-تئاتر: نمایش «افرا یا روز می‌گذرد» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی سهیل ساعی از اواخر تیر ماه به تماشاخانه سنگلج می‌رود. وحید نفر (کارگردان، بازیگر و استاد دانشگاه) به جمع بازیگران این نمایش اضافه شد.

نسرین درخشان‌زاده (افرا)، پانته‌آ مرزبانیان (بدرالملوک)، فرانک کلانتر (افسر خانم)، هومن رستگار (دوچرخه ساز)، مهدی بزرگ‌زاده (سرکار خادمی)، وحید نفر (اقدامی)، چواد پورزند (ارزیاب)، مهدیس توکلی (برنا)، عرفان ابراهیمی (شازده) بازیگران نمایش “افرا یا روز می‌گذرد” هستند.

«افرا، یا روز می‌گذرد» در سال 1376 توسط بهرام بیضایی به نگارش در آمده‌ است و نخستین بار به کارگردانی او در زمستان ۱۳۸۶ در تالار وحدت تهران روی صحنه رفت.

داستان این نمایش درباره‌ افرا معلم جوان و موتمن محل است که  در پی گذران زندگی خود و خانواده، به اجبار پیشنهاد درس دادن به شازده چلمن را می پذیرد که در پی آن ماجراهایی بوجود می آید.

سهیل ساعی  بازیگر و کارگردان جوان دارای مدرک کارشناسی ارشد نمایش و ‌مدرک پایان دوره کانون هنری سمندریان در سال ۱۳۸۵ است. او تجربه کارگردانی آثاری چون «تیغ کنه»، «آرش»، «بازی استریندبرگ»، «آخرین بازی» و «چهار حکایت از چندین حکایت رحمان» را در کارنامه خود دارد. ساعی همچنین برنده چندین دیپلم افتخار و تندیس از جشنواره تئاتر دانشگاهی و استان تهران شده‌ است.

سعید حسنلو (طراح صحنه)، آرش عزیزی (طراح موسیقی) و الهام شعبانی (طراح لباس) ساعی را در این پروژه همراهی می‌کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید