درامانقد-تئاتر: نمایشنامه «افرا یا روز می‌گذرد» به نویسندگی بهرام بیضایی که یکی از متنهای محبوب او میان علاقه مندان تئاتر محسوب می شود با کارگردانی سهیل ساعی به تماشاخانه سنگلج می‌رود. این نمایش از اواخر تیر ماه 97 در این تماشاخانه روی صحنه‌ خواهد رفت.

«افرا، یا روز می‌گذرد» در سال 1376 توسط بهرام بیضایی به نگارش درآمده‌ است و نخستین بار به کارگردانی بیضایی در زمستان ۱۳۸۶ در تالار وحدت تهران روی صحنه رفت.

داستان این نمایش درباره‌ افرا معلم جوان و موتمن محل است که  درپی گذران زندگی خود و خانواده، به اجبار پیشنهاد درس دادن به شازده چلمن را می‌پذیرد که در پی آن ماجراهایی بوجود می‌آید.

سهیل ساعی  بازیگر و کارگردان جوان دارای مدرک کارشناسی ارشد نمایش و ‌مدرک پایان دوره کانون هنری سمندریان در سال ۱۳۸۵ است. او تجربه بازی در نمایش‌هایی چون «11:11»، «سومین  شنبه هفته»، «بی بی بیدل»، «خاطرات هنرپیشه دوم»، «آندورا»، «ننه دلاور»، «در مه بخوان» و کارگردانی آثاری چون  «تیغ کنه»، «آرش»، «بازی استریندبرگ»، «آخرین بازی»، «چهار حکایت از چندین حکایت رحمان» و ..را در کارنامه خود دارد. ساعی همچنین برنده چندین دیپلم افتخار و تندیس از جشنواره تئاتر دانشگاهی و استان تهران شده‌ است.

سعید حسنلو (طراح صحنه)، آرش عزیزی (طراح موسیقی) و الهام شعبانی (طراح لباس) ساعی را در این پروژه همراهی می‌کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید