درامانقد-سینما: سام مندس کارگردان تحسین شده سینما و تئاتر« 1917» را با محوریت موضوع جنگ جهانی اول برای کمپانی «امبلین پارتنرز» متعلق به استیون اسپیلبرگ خواهد ساخت.

تولید این فیلم از آوریل آینده شروع می‌شود و دسامبر ۲۰۱۹ در آمریکا اکران خواهد شد. یونیورسال کار توزیع این فیلم را برعهده گرفته است.

فیلمنامه این فیلم را مندس نوشته و این اولین تجربه او در فیلمنامه‌نویسی است.

اسپیلبرگ در گفت و گویی کمپانی خود را خانه مندس دانسته و از حضور کارگردان «زیبای آمریکایی» در این پروژه ابراز خوشحالی کرده است.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی موضوع این فیلم کاملا پوشیده نگه داشته شده و تنها اطلاعی که درباره آن داده شده این است که فیلم درباره جنگ جهانی اول است.

 آخرین آثاری که مندس بر پرده سینماها داشت «اسکای فال» و «اسپکتر» از مجموعه جیمز باند بود. وی پس از ساخت این دو فیلم در تئاتر لندن فعالیت می‌کرد و جدیدترین نمایشی که روی صحنه برد «قایقران» بود.

مندس که ریاست جشنواره فیلم ونیز سال ۲۰۱۶ را برعهده داشت، اولین کارگردانی سینمایی‌اش را با «زیبای آمریکایی» در سال ۱۹۹۹ انجام داد و پنج اسکار برد که شامل بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برای او بود. این فیلم در خشان با بازی کوین اسپیسی ۶ جایزه بفتا نیز دریافت کرده بود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید