درامانقد-سینما: فیلم کوتاه «حیوان» به کارگردانی بهرام و بهمن ارک به جشنواره فیلم کوتاه پالم  اسپرینگز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادها در عرصه فیلم کوتاه راه یافت.

«حیوان» به کارگردانی بهرام و بهمن ارک، «نگاه» ساخته فرنوش صمدی و «مانیکور» به کارگردانی آرمان فیاض، سه فیلمی هستند که به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز (فیلم‌فِست) حضور دارد.

این رویداد سینمایی هر ساله در یک بازه زمانی هفت روزه برگزار می‌شود و به طور متوسط میزبان نمایش ۳۵۰ فیلم کوتاه است و در بخش بازار فیلم کوتاه نیز سالانه بیش از سه هزار فیلم کوتاه معرفی می‌شوند. برگزاری سمینارها، مسترکلاس و کارگاه‌های آموزشی پیشرفته، پنل‌ و میزگردهای مختلف از دیگر برنامه‌های این جشنواره سینمایی است.

جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز یکی جشنواره‌های مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار است و برندگان آن واجد شرایط در شاخه بهترین فیلم کوتاه اسکار شناخته می‌شوند. این رویداد سینمایی در طول ۲۰ سال فعالیت خود میزبان نمایش ۹۷ فیلم کوتاه بوده که توانسته‌اند نامزد اسکار کوتاه شوند.

جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز ۲۰۱۸، از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ ژوئن (۲۹ خرداد تا چهارم تیر ماه) در کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید