درامانقد-سینما: ششمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی پاریس میزبان فیلم‌های داستانی، مستند و کوتاه از جمله «کوپال»، «ائو/خانه»، «روتوش»،«وقت ناهار»،«حیوان»،«دختری در میان اتاق»،«دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» و… است.

انجمن سینمای ایران هر سال در ماه ژوئن جشنواره‌ای از فیلم‌های سینمای ایران در پاریس برگزار می‌کند. ششمین جشنواره فیلم‌های ایرانی پاریس با همت نادر تکمیل همایون و نهال خاک نگار از ۱۶ تا ۲۲ خرداد در سینما نوول ادئون پاریس برگزار می‌شود و در طول جشنواره ۲۶ فیلم در پنج بخش و به صورت غیر رقابتی به نمایش در می‌آیند.

در بخش چشم‌انداز سینمای معاصر ایران، فیلم‌های «ائو/خانه» ساخته اصغر یوسفی نژاد، «خوک» ساخته مانی حقیقی، «کوپال» ساخته کاظم ملایی، «شماره ۱۷، سهیلا» ساخته محمود غفاری، «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری، «دلربا» ساخته میلاد اعلامی و محصول سوئد و دانمارک، «سد معبر» ساخته محسن قرایی و «خرگیوش» ساخته مانی باغبانی به عنوان فیلم اختتامیه به نمایش در می‌آیند.

در بخش «کودک و نوجوان در سینمای ایران» آثار «یک اتفاق ساده» از سهراب شهید ثالث، «دونده» از امیر نادری، «بچه های آسمان» ساخته مجید مجیدی، «نیاز» از علیرضا داودنژاد، «من ترانه ۱۵ سال دارم» از رسول صدر عاملی، «گال» و «رقص در خاک» از ابوالفضل جلیلی روی پرده می‌روند.

اما بخش فیلم‌های کوتاه نیز میزبان نمایش پنج فیلم کوتاه شامل «روتوش» از کاوه مظاهری، «دختری در میان اتاق»ساخته کریم لک زاده، «آدامس»  به کارگردانی هامان فولادوند و محصول ایران و فرانسه، «وقت ناهار» ساخته علیرضا قاسمی و «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک‌ است. در بخش مستند، «علی آقا» به کارگردانی کامران حیدری، «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم، «متهمین دایره بیستم» ساخته حسام اسلامی و «شاعران زندگی» ساخته شیرین برق نورد و در بخش انیمیشن، «رویاهای آشپزخانه» ساخته آروین مدقالچی و «تماشاچی» از شیدا کاشی نیز حضور دارند.ششمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی پاریس از ۶ تا ۱۲ ژوئن(۱۶ تا ۲۲ خرداد ۹۷ )در شهر پاریس فرانسه برگزار می‌شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید