درامانقد-سینما: از رابرت ردفورد و همسر آلمانی‌ او سیبل زاگارس که فعال محیط زیست است، برای فعالیت مستمر و ثمربخش در حوزه محیط زیست، در سمپوزیوم سالانه طبیعت اسمیت قدردانی می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از شیکاگو تریبیون در این مراسم که یکم ژوئن برگزار می‌شود نمایشی با عنوان «راه باران» نیز اجرا می‌شود که با همکاری زاگارس و تیم جانیس موسیقیدان شکل گرفته است. این اثر هنری موسیقایی درباره تغییرات آب و هوایی با اشاره به بارش سالانه در بخش جنوب‌غربی آمریکاست.

در این اجرا قطعه‌ای با عنوان «راه باران-صداهای امید، برای مرکز براشوود» جای دارد تا درباره تلاش‌های این مرکز نیز اطلاع‌رسانی کند.

مدیر این مرکز با صدور بیانیه‌ای از ردفورد و همسرش به عنوان زوجی الهام‌بخش یاد کرد که از صدای هنرمندانه‌شان برای جلب توجه به اهمیت طبیعت استفاده می‌کنند.

رابرت ردفورد از طریق مرکز ردفورد هر سال برنامه‌های متعددی برای آگاهی بخشی درباره اهمیت حفاظت از محیط زیست برگزار می‌کند.

این مرکز از سال ۲۰۰۵ با همکاری جیمز ردفورد پسر این کارگردان تاسیس و اداره شده و با استفاده از قدرت فیلم‌های مستند تلاش داشته است تا توجه اجتماعی را به این مسایل جلب کند.

ردفورد درباره تلاش‌های این مرکز گفت: این مرکز به فیلمسازان کمک می‌کند تا با ساختن فیلم نسبت به آینده بشریت امید خلق کنند. این فیلمسازان ما را به سمت یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌های بزرگ هدایت و برای رودررو شدن با آنها آماده می‌کنند.

مرکز ردفورد در این روند با همکاری هنرمندان، فعالان زیست محیطی، مکتشفان، سیاستگذاران، محققان و دانش آموختگان و رهبران اقتصادی این فعالیت‌ها را پیش می‌برد. اینک عده قابل توجهی از هنرمندان هالیوود در حوزه محیط زیست فعالیت می کنند و علاوه بر کار با مراکز مربوطه به مستند سازی و مجموعه سازی در این ارتباط می پردازند از جمله چندی پیش جف بریجز دیگر بازیگر نامی آمریکا با تهیه مستندی به نام «زندگی در گذشته پیش رو» به مسائل محیط زیستی پرداخته بود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید