درامانقد-سینما: گویا ونیز امسال ستاره باران است. پیش بینی ها از حضور فیلمهای مهم بیشتری در ونیز نسبت به کن خبر می دهند به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر فیلم‌های مطرح جشنواره کن از جمله فیلم‌ «کو کلاکس کلان سیاه‌پوست» ساخته اسپایک لی، «جنگ سرد» ساخته پاول پاولیکوفسکی و فیلم «کفرناحوم» جدیدترین کار ‌نادین لبکی فیلمساز لبنانی امسال بار دیگر در ونیز نیز به نمایش درمی‌آیند.

این جشنواره فیلم ایتالیایی در چند سال اخیر فیلم‌هایی را برگزیده که بعدا در اسکار نیز موفق بوده‌اند؛ از جمله فیلم «مرد پرنده» آلخاندرو گونزالس، «اسپاتلایت» توماس مک‌کارتی و «شکل آب» گی‌یرمو دل‌تورو. امسال نیز درمورد جشنواره فیلم ونیز با توجه به فیلم‌هایی که انتظار می‌رود در فهرست نمایش این جشنواره جای بگیرند، رویدادی پربار پیش رو است و احتمالاً مؤثر در فصل جوایز.

«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» ساخته جدید بری جنکینز سازنده «مهتاب» اقتباسی از یک رمان مطرح از ادبیات سیاه‌پوستان با بازی رجینا کینگ، کولمن دومینگو، دیگو لونا و دیو فرانکو، «برادران سیسترز»  وسترنی ساخته ژاک اودیار با بازی خواکین فونیکس و جان سی رایلی، «پترلو» ساخته مایک لی درباره اعتراض‌های ۱۸۱۹ برای حق رای که از حضور در کن جا ماند، «اولین مرد» ساخته دمین شازل درباره زندگی نیل آرمسترانگ با بازی رایان گاسلینگ، «Suspiria» ساخته لوکا گوادانینو  با بازی کلوئه گریس مورتس، داکوتا جانسون و تیلدا سوینتون، «مورد علاقه» ساخته یورگوس لانتیموس سازنده «کشتن گوزن مقدس»، «غیرداستانی» ساخته جدید اولیور آسایاس با بازی ژولیت بینوش، «پسر زیبا» ساخته فلیکس فن گرونینگن کارگردان بلژیکی با بازی استیو کارل، «زندگی و مرگ جان اف.داناوان» ساخته خاویر دولان با بازی ناتالی پورتمن و سوزان ساراندون شماری از فیلم‌های مهم ونیز 2018 خواهند بود که چشمان منتقدان و علاقه مندان سینما در انتظار دیدنشان است.

پیشتر نیز اعلام شده بود شیر طلای ونیز ۲۰۱۸ برای یک عمر دستاورد هنری به دیوید کراننبرگ کاگردان مؤلف کانادایی اهدا خواهد شد.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ آگوست تا ۸ سپتامبر ۲۰۱۸ (۷ تا ۱۷ شهریور) برگزار می‌شود و گی‌یرمو دل تورو ریاست گروه داوران این  دوره را برعهده دارد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید