درامانقد-سینما: نشست پرسش و پاسخی با حضور عوامل فیلم «صورت زخمی»  در جشنواره فیلم ترایبکا در نیویورک برگزار شد و روزنامه نگاران و منتقدان در کنار سازندگان این اثر درخشان تاریخ سینما به بحث و گفت و گو پرداختند.

گرچه این فیلم سال ۱۹۸۳ اکران شده بود اما هنوز هم به سبب داستان جذاب، ساختار بی نظیر و شخصیت پردازی نمونه اش فیلمی محبوب است به شکلی که تمام بلیط های این نشست به سرعت فروخته شده بود.

در این نشست جسی کورنبلات نویسنده و روزنامه‌نگار نقل قولی از تونی مونتانا را به یاد آورد و گفت شبیه زندگی امسال خود ما آمریکایی هاست.

البته آل پاچینو حاضر نشد وارد مباحث سیاسی شود و گفت: فکر نمی‌کردم بخواهیم سیاسی شویم اما دی پالما درباره شخصیت‌های معاصر که یادآور مونتانا هستند، صحبت کرد و گفت همیشه به ساخت فیلم‌هایی علاقه داشته که درباره مردمی هستند که کارشان را از پایین شروع می‌کنند و بعد به قدرت می‌رسند و ناگهان دچار انزوا می‌شوند و در جهان خودشان زندگی می‌کنند.

وی افزود: با صدای بلند می‌گویم آیا این همان چیزی نیست که امروز تجربه می‌کنیم؟

به گزارش مهر به نقل از ایندی وایر بازسازی این فیلم که خودش بازسازی یک فیلم دیگر بود چند سالی است که مورد نظر است اما هنوز برنامه‌ای برایش تعیین نشده و یونیورسال پس از به هم خوردن برنامه‌اش با کارگردان دیوید آیر دیگر در این مورد اطلاعی نداده است.

پاچینو نیز پیشتر ساخت این فیلم را خیلی جالب توجه خوانده بود.

در نشست عوامل این فیلم کورنبلات از بازیگران سوال کرد آیا فکر نمی‌کنند مونتانای امروز می‌تواند یک زن باشد که همه حتی میشل فایفر پاسخ منفی به این سوال دادند.

فایفر گفت کار کردن با پاچینو یکی از چیزهایی بوده که او را علاقه مند کرد تا در این نقش بازی کند چون از همان اول که بازی او را تماشا می‌کرد، می‌دید که او خیلی به شخصیتی که برایش نوشته شده توجه دارد و سعی دارد همان فرد را نشان دهد.

فایفر ادامه داد: من هم همیشه سعی کردم همین کار را انجام دهم و به نقشی که ایفا می‌کنم احترام بگذارم. فکر می‌کنم همین نگاه بود که بازیگری فیلم را خیلی قابل توجه کرد.

باوئر نیز از خاطراتش در فیلم صحبت کرد و درباره نظر مهاجران کوبایی نسبت به شخصیت‌های فیلم حرف زد. این بازیگر که خودش متولد کوبا است گفت نصیحتی که از آنها می‌گرفت این بود که آرام باشد چون این یک فیلم است.

این فیلم به داستان زندگی تونی مونتانا می‌پردازد که یک پناهنده کوبایی است که به فلوریدا آمده‌ است. چگونگی تبدیل شدن مونتانا به گانگستر شماره یک میامی در فیلم به تصویر ‌کشیده شده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید