درامانقد-سینما: دیروز راهپیمایی دانش آموزان مدرسه پارکلند در اعتراض به نبود امنیت در مدرسه‌ها در سراسر آمریکا برگزار شد، شماری از چهره‌های مشهور هنری در این راهپیمایی‌ شرکت کردند.

به گزارش هالیوود ریپورتر یک روز پیش از این جرج کلونی در نامه‌ای برای دانش‌آموزان مدرسه پارکلند که تجربه سختی را پشت سرگذاشته‌اند، به آنها برای راه‌انداختن کمپین ملی برای امنیت مدرسه‌ها تبریک گفت. وی اعلام کرد: من و امل(همسر کلونی) صددرصد پشت شما هستیم. کلونی در این راهپیمایی به همراه همسرش شرکت کرد.

راهپیمایی روز شنبه با عنوان «راهپیمایی برای زندگی‌هایمان» هم از جمله این تلاش‌ها بود که کلونی و همسرش پیشتر ۵۰۰ هزار دلار به آن کمک و اعلام کردند در آن شرکت می‌کنند.

آنها گفتند برای حمایت از زندگی دوقلوهایشان الا و آلکساندر از این کمپین حمایت و در راهپیمایی شرکت می‌کنند.

حمایت این زوج موجب شد تا استیون اسپیلبرگ و اپرا وینفری نیز با اهدای ۵۰۰ هزار دلار از برپایی این کمپین حمایت و به برگزاری آن کمک کنند.

بکلونی ۵۶ ساله و همسر ۴۰ ساله‌اش چندی پیش نیز یک میلیون دلار به بنیادی غیرانتقاعی برای ریشه‌کنی فقر در جنوب اهدا کردند.

در عین حال سی‌ان‌ان گزارش کرد که این راهپیمایی با حمایت چهره‌های مشهور فرهنگی و هنری روبه رو شد و آنها روی صحنه و با ترانه‌هایشان، در شبکه‌های اجتماعی و با حضور در راهپیمایی، حمایت خود را از ضرورت مبارزه با فروش آسان اسلحه به نوجوانان اعلام کردند.

در راهپیمایی واشنگتن شماری از خوانندگان روی صحنه رفتند و همبستگی خود را با این جنبش اعلام کردند.

مایلی سایروس از جمله این خوانندگان بود که با ترانه‌ای با عنوان «بالا رفتن» و در حالی که شعاری با عنوان «دیگر هرگز» در دست داشت، روی صحنه رفت.

پل مک کارتنی نیز از جمله افرادی بود که به صفوف راهپیمایی در نیویورک ملحق شد و درباره مرگ جان لنون اسوزه بیتل ها بر اثر خشونت با اسلحه حرف زد. مک کارتنی گفت: یکی از بهترین دوستانم با خشونت مسلحانه کشته شد بنابراین برایم مهم است که نه تنها امروز در این راهپیمایی شرکت کنم بلکه فردا هم در عمل حاضر باشم.

لنون ۳۷ سال پیش در تیراندازی در نیویورک در حالی که با همسرش در حال بازگشتن به خانه بود کشته شد.

در راهپیمایی لس‌آنجلس نیز امی شومر کمدین نیز سخنرانی‌ای درباره ضرورت کنترل فروش اسلحه ایراد کرد و از حقوقدان‌ها خواست از بچه‌ها در برابر خشونت‌های مسلحانه حمایت کنند. وی گفت: می‌بینید سیاستمداران! اگر شما یک کم کمتر به پول فکر کنید می‌توانید در آینه نگاهی به خودتان بیندازید و ببینید که دستتان دیگر به خون آلوده نیست.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید