درامانقد-سینما: فیلم «عکس ها حرف می زنند» به کارگردانی افشین امیاری در بخش فیلم های بلند به مرحله فینال نیمه نهایی جشنواره «سان مائورو تورینزه» ایتالیا راه یافت. این جشنواره از سال ۲۰۱۷ کار خود را در شهر سان مائورو تورینزه آغاز کرده است.

«عکس ها حرف می زنند» به تهیه کنندگی مسعود چمنی پیش از این برگزیده بخش بلند داستانی جشنواره آکادمی «فیلم و هنر» شیلی، جشنواره «فیکمارک» ونزوئلا و جشنواره «اکشن آن» آمریکا شده و در این سه کشور به نمایش در آمده بود.

داستان فیلم درباره فیلمسازی است که سعی دارد با تلفیق سینما به عنوان هنری متحرک و ناطق با عکاسی به عنوان هنری ثابت و صامت، فرم روایتی جدیدی را تجربه کند که به پدیده ای ثابت ناطق می رسد. فیلمساز به مدت یک هفته در آتلیه ای مستقر می شود تا روزی یک سوژه را پیدا کند که حاضر باشد از او عکسی گرفته شود و از آن مهم تر حاضر باشد داستان عاشقانه زندگی اش را بازگو کند یعنی بعد از شنیدن کلمه عشق به یاد اولین کس و داستانی که می افتد آن را با زبان خود روایت کند تا مخاطب بدون هیچ پیش قضاوتی به تصویر شخص خیره شده و به داستانش گوش دهد. فیلم شامل هفت آدم و هفت داستان عاشقانه می شود. «عکس ها حرف می زنند» به نوعی هفت نسل و تجربه عشق در نسل های مختلف را با همه تفاوت ها و اشتراکات به تصویر می کشد.

این فیلم ۶۲ دقیقه ای شهریور ۱۳۹۵ به طور کامل در مشهد فیلمبرداری شد و از نوع فیلم های آلترناتیو و ارزان است که به دور از تشریفات مرسوم فیلمسازی و با حذف عوامل غیرضروری ساخته شده است.

افشین امیاری کارگردان این فیلم پیش از این، سه فیلم کوتاه به نام های «تحویل بهار» (۱۰۰ثانیه)، «روزمردگی» (۱۷ دقیقه)، «غذا تمام شد!» (۱۹ دقیقه) ساخته است.

بازیگران و عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: افشین امیاری، تهیه کننده: مسعود چمنی، صدا و سیما، بازیگران: مبینا نظرخوانی، فرزاد براتیان، ملیکا گنجی، مجتبی مرادزاده، مسعود صابری بهداد، هایده رضازاده، شایان صابری بهداد، فیلمبردار، تدوین و صدا: کیوان شهبازی، مجری طرح و عکاس: میلاد صیاد، طراح و مجری چهره پردازی: نوشین امیاری، دستیار تهیه: نادر علیزاده، دستیار کارگردان و برنامه ریز: شایان صابری بهداد، موسیقی متن: مصطفی ملک با همکاری حسام رمضانی.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید