درامانقد-موسیقی: دیوید کسیدی بازیگر و خواننده سرشناس آمریکایی در 67 سالگی از دنیا رفت. او که در سالهای آخر عمرش با مشکلات فراوان از جمله آلزایمر روبرو بود و زندگی حاشیه ای و بسیار غم انگیزی داشت روزگاری از بیتل ها و الویس پریسلی اسطوره های موسیقی

دیوید کسیدی خواننده و بازیگر آمریکایی که با بازی در سریال «خانواده پارتریج» به شهرت رسید در 67 سالگی از دنیا رفت. خانواده کسیدی با انتشار بیانیه ای درگذشت او را تایید کردند.کسیدی در سال 1950 در نیویورک زاده شد.والدین او «جک کسیدی» و «اولین وارد»، هر دو بازیگر حرفه‌ای بودند.

کسیدی در ژانویه ۱۹۶۹ فعالیت حرفه‌ای خود را با بازیگری برادوی آغاز کرد.

«خانواده پارتریج» یکی از سریال های مشهور دهه 70 میلادی آمریکا از کارهای شاخص این بازیگر بود. این سریال درباره مادری بود که همراه پنج فرزندش یک گروه موسیقی تشکیل می دهند. کسیدی در این سریال نقش کیث پارتریج را بازی می کرد. حضور در این سیت کام راه موفقیت را برای کسیدی در عرصه موسیقی و بازیگری باز کرد. با آنکه تهیه‌کنندگان سریال «خانواده پارتریج» از توانایی دیوید در خوانندگی بی‌اطلاع بودند، اما اعتقاد داشتند که چهره زیبا و دخترگونه او موفقیت‌اش را ضمانت می‌کند. اما مدت کوتاهی پس از شروع فرایند تولید، کسیدی «وس فارل» تهیه کننده مشهور موسیقی را مجاب کرد که او به اندازه کافی استعداد پیشرفت برای تبدیل شدن به خواننده اصلی نمایش را دارد. به این ترتیب راه برای ورود موفقیت‌آمیز کسیدی به دنیای خوانندگی نیز باز شد.

کسیدی در دوران فعالیت خود در عرصه موسیقی بارها نامزد جایزه گرمی شد و بیش از 30 میلیون نسخه از آلبوم هایش در جهان فروش رفت. او که در اوج شهرت در دهه هفتاد میلادی از گروه «بیتلز» و الویس پریسلی هواداران بیشتری داشت در سال های پایانی عمر با مشکلات بسیاری روبه رو بود. کسیدی چندین سال با سوءمصرف الکل دست وپنجه نرم می کرد و در سال 2015 اعلام ورشکستگی کرد. علاوه بر آن سه بار بین سال های 2010 تا 2014 به دلیل رانندگی در حال مستی بازداشت شد. درگذشت کسیدی با واکنش های بسیاری در شبکه های اجتماعی روبه رو شد. از جمله چهره های سرشناسی که درگذشت غم انگیز او را تسلیت گفتند می توان به برایان ویلسون و هنری کونیک جونیور اشاره کرد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید